Przeniesienie licencji OEM

Witam,

Spotkała mnie bardzo przykra niespodzianka ;( . Przez źle działającą instalację uległ spaleniu mój komputer. Miałem zainstalowanego w nim Windowsa XP Home (OEM na starych zasadach, kupiony razem z myszką). Komputer po gwarancji. Czy mogę przenieść licencję na komputer o identycznych parametrach (trudno będzie złożyć taki sam złom) czy też innych, ale ze starą myszką? Czy przepada mi w tym wypadku licencja?

Pod jak numer mógłbym zadzwonić do polskiej centrali MS, aby wyjaśnić tą kwestię?

Dziękuję.

Powiedzą ci, że “komputer nie jest produktem Microsoft…” (to znaczy nie dosłownie ale taka jest filozofia firmy, traktują właściciela komputera jak użytkownika, a jak przyjdzie co do czego to traktują go wtedy już jak właściciela…)

Zadzwoń ale od razu weż coś na uspokojenie.

A tak wracając do tematu, OEM jest przypisany do kompa na którym został pierwszy raz zainstalowany.

PS tel. 801308801

Złączono Posta : 01.05.2007 (Wto) 22:35

aha jeszcze jedna kwestia co do legalności Windows. Jeśli ktoś się boi policji to wystarczy, że masz 3 z czterech rzeczy np:

  1. Orginalne pudełko, nośnik CD

  2. Dowód zakupu,

  3. Klucz,

  4. Podrecznik obsługi

Martwe przepisy, bo wątpie żeby ktoś sprawdzał czy dany system był instalowany na innym kompie w przeszłości…no chyba że tak robią, nie wiem.

drogi kolego możesz na innym zainstalować pod warunkiem że masz tę myszkę z którą zakupiłeś i to ona jest przypisana do tego systemu :slight_smile:

jeszcze raz dziękuję :slight_smile:

Pozdrawiam.

hmm? nieozumiem też mam windowsa kupionego z myszką bo było taniej chyba, niepamiętam. myszka gdzieś leży bo szrot był :smiley: i co? wrzystko legalnie. To jak zmienię kompa podczepię tą mysz i winda będzie legalna?? :shock:

No pewno takie były warunki do spełnienia :slight_smile:

no patrz nawet niewiedziałem :roll:

Pierwsze słyszę, jak kupiłeś OEM z myszką, to po pierwszej instalacji i aktywacji, system “przypisywał” się do komputera (MB + reszta Hardware) - myszka tylko była jednym z “dowodów” na legalność OEM’a. Poza tym, “aktywowanie” na innym kompie tego systemu nie jest możliwe ( zgodnie ze starą [myszka lub coś podobnego] i nową licencją [twój kopmputer-twoja instalacja] OEM ).

Zanim kupiłem dobrze się dowiedziałem u żródła dwoniąc do nich :stuck_out_tongue:

Rozmowa z “nimi” nie stanowi o warunkach licencji Microsoftu OEM, które to wyjaśniały i wyjaśniają, a jedynie “Umowa licencyjna OEM”. A tam, czarno na białym - nie można przenosić systemu na inny komp. Tak jest z OEM, BOX oczywiście można przenosić ile się chce, byleby w danym momencie był zainstalowany tylko na jednej maszynie.

Przenosić pod warunkiem ze masz element ten z którym zakupiłeś system

tak wiec zarejestrowany jest z klawiaturą i tak jet komp nowy i stara klawiatura :wink:

http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM

B Z D U R A !!

Widze ze mało wiesz zakupując produkt możesz go zerejstrować a to ze kupiłem OEM z klawiaturą musiałem wysłać fax z potwierdzeniem i mam tak zwaną karte rejstracyjna klienta Microsoftu gdzie mam zarejstrowany ten produkt oraz nadany numewr klienta dokumenty otrzymałem rejstracyjne poczta POSKĄ :stuck_out_tongue:

  1. Proszę jednak nie spieszyć się, jak piszesz posta, bo nic nie idzie z niego zrozumieć.

  2. Proszę poczytać Regulamin:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Posta kasuję.

Jednak się nie rozumiemy. Wspomniałem o aktywacji, gdyż ona jest OBOWIĄZKOWA i ona przypisuje się do sprzętu. Rejestrację możesz sobie robić, jak chcesz - twoja sprawa. Ale na podstawie rejestracji nic nowego nie wnosisz do sprawy z licencjonowaniem OEM - po prostu widniejesz w bazie MS jako konkretny użytkownik. Licencjonowanie jest takie, jak opisałem wcześniej - takie zasady są ustalone w MS, można się z nimi nie zgadzać (np. w Niemczech był taki przypadek, że gościu zaskarżył te zasady i wygrał [miał chyba dużo kasy] i odtąd w Niemczech licencja MS OEM nie jest przypisana do komputera i można ją przenosić). U nas w Polsce obowiązują (jak na razie) zasady OEM ustaone przez MS i to jest prawo.