Jaki procesor wybrać?

Ciężko sie zdecydować jak widze takie coś Sempron z technologią wykonania Bartona http://www.proline.pl/shop.php?prodid=4 … 302b5f424f

albo i taki procek też wchodzi w gre

http://www.den.pl/product_info.php?cPat … s_id=82877

Tylko czemu to w grach :? :?

Napisz do czego będziesz stosował ten komputer ??

:arrow: Problemy

W grach ,no bo za szybko chiałem napisać posta :slight_smile: a jesli chodzi o procesor to ma mi godnie zasłożyc leciwego athlona 2000xp palomino z któego niestety nie da sie nic wykręcić wiecej .Komputer ma służyc do płynnego grania w gry ,surfowania w internecie obróbki grafiki itp, Tak wiem jesli chodzi o gry to trzeba kartę grafiki wymienić ale mysle ze Ge Force 4200 Titanium narazie mi jeszcze wystarczy

Oba to straszna tandeta:

Sempron 3000+ BOX (Barton) 512k

czy zauważyłeś, że on ma tylko 2000 MHz więc

jak na tą cenę jest bardzo, a to bardzo kiepski.

Taka sama sytuacja z

AMD ATHLON XP 2600+

Tu taktowanie procesora jest tylko 1 917 MHz

Więc naprawde kiepskie.

Coś porządnego to np.

Intel Pentium 4 (S478) 2.26 GHz (FSB 533) BOX (Northwood)

  • Większe taktowanie procesora - 2 266 MHz

  • Większe taktowanie magistrali - 533 MHz

  • Większy mniżnik - 17x

lub

Intel Celeron 2800 MHz bulk (Northwood)

  • Większe taktowanie procesora - 2 800 MHz

  • Większe taktowanie magistrali - 400 MHz

  • Większy mniżnik - 28x

Porównaj i zobacz co jest lepsze …

Z tych dwóch wskazanych przez Cibie procesorów polecam ci AMD Athlon 2600+. O Sempronie słyszałem wiele złego. Osobiście Ci polecam Athlon 3000+/64bit (cena z dn. dzisiejszego 559 zł) :smiley: Strzeż się produktów Intela, nie są warte swojej ceny !!

Chyba jednak ten pierwszy - Sempron 3000+.

Co prawda nie różni się praktycznie niczym od AthlonaXP 2600+ (odrobinę szybszy zegar - 2000MHz Sempron - 1917MHz Athlon i mnożnik 12 Sempron - 11,5 Athlon), ale ma jedną niezaprzeczalną zaletę - gwarancję (36 mies. Sempron - 12 mies. Athlon).

Zresztą Sempron jest tak naprawdę rozwinięciem Athlona XP (Athlony już wycofano z produkcji i zastąpiły je Semprony). O ile pierwsze Semprony (na rdzeniu Thoroughbred B) to była kaszanka (głównie przez 256 kB pamięci cache L2), o tyle ten to już naprawdę dojrzała konstrukcja.

No tak, tylko że do tego procesora musiałby zmienić płytę główną. Te dwa, które podał, są na podstawce Socket A, a ten proponowany przez ciebie Socket 754.

Widzę, że znasz się na procesorach jak nikt. :smiley:

Ten XP jest oczywiście lepszym wyborem niż Sempron, bo cała

linia Sempronów to raczej nieporozumienie.

A nie lepiej byłoby już pomyśleć o platformie 64-bitowej i np. o procesorze AMD Athlon 64 3000+ ?

Czarno to widzę… widzę że myśłimy podobnie :smiley:

Piotrwx

Athlon XP zje na sniadanko tego P4, a o Celeronach to juz moze niemówmy :x

Ten Sempron to tez nic ciekawego :confused:

Piszesz, że komputer ma być do gier, a żal Tobie kasy na nową, bardziej przyszłościową i co najważniejsze majacą sens w Twoim przypaku płyte. Wymieniajac swojego A2000XP na A2600XP to Ty tą różnice ledwo zauważysz.

IMO zmarnowana kasa.

albo kup Athlona 64 albo P4 Prescotta HT. Zależy ile masz sianka. Ja mam Prescotta i jest git. Nie żałuję pieniedzy. Nie kupuj żadnego Semprona oraz Celerona D. Największe mogiły.