Wysoka temperatura chipsetu na biostar tforce 6100 AM2

Witam

Nie wiem czy to problem czy nie ale w Everescie pokazuje mi temp. chipsetu 30C a gdy dotkne radiatora czy drugiego radiatora na mostku południowym to można powiedzieć że jest bardzo gorący i związku z tym mam 2 pytania:

  1. Nic się niestanie jak radiator ciągle będzie taki gorący?

  2. Jaką wytrzymuje maxymalną temparature chipset?

P.S.

Na moje oko to chipset ma około 50 stopni C temp.

widocznie Everest źle odczytuje temp.

pasywne chłodzenie ?? zamontuj wiatrak

a w biosie nie masz mierników temperatury chipsetu ?? sprawdź

Zabardzo to nie ma kasy na porządne chłodzenie a jakiegoś taniego nie będe kupywał bo będzie i tak to samo.

W biosie też pisze mniej więcej 40-30 stopni

może wszystko jest ok, pasywne chłodzenia lubią się nagrzewać :slight_smile:

A czy nic się niestanie jęśli ten radiator będzie taki gorący?

przecie taka jego rola, czytałeś kiedyś o pasywnym chłodzeniu które jest chłodne (pasywne chłodzenia mają to do siebie, że są ciche ale znacznie bardziej się nagrzewają od aktywnych - głośniejszych)?? ważne aby skutecznie odprowadzał ciepło z chipsetu, możesz wymienić pastę termoprzewodzącą (tj. usunąć starą nałożyć nową :-P). z informacji jakich udzieliłeś to bios, programy diagnozujące podają dość niską tem. chipsetu więc wszystko jest ok. a nagrzanemu alimuniakowi nic nie będzie :wink: przecie się nie roztopi :lol:

Dzięki sympatico. Myślałem że coś może się uszkodzić :mrgreen: :oops:

Przy ustawieniach fabrycznych (napięcia, częstotliwości) nic nie ma prawa się zepsuć. Dopiero jak coś podkręcasz to na nic nie masz gwarancji. Za 30 zeta możesz kupić chłodzenie Zalman-a do mostku północnego zmieści się na pewno (pasywne ale dużo wydajniejsze) lub ewentualnie doczepić wentyl 40x40mm.