Ilość aktywacji

Ile razy można aktywować viste po formacie. jest jakieś ograniczenie czy do bólu. Mam home premium OEM

Nie wiem na pewno, ale chba cztery, a potem dzwonisz do M$ i prosisz o nowego keya.

Dziekuje za odp. to kiepsko bo ja już 2 razy aktywowałem.

10 :slight_smile:

Nie ma żadnych ograniczeń. Możesz aktywować tyle razy ile uważasz za stosowne.

pewnie ,ze tak :slight_smile: ,jesli nic nie wymieniasz w sprzecie to możesz aktywowac dowonlną ilość razy

Myślę, że już wszystko jest jasne, ale potwierdzam tą informację - aktywujesz ile razy chcesz… A raczej ile razy będziesz to musiał zrobić na danym stanowisku pracy… Bo w końcu licencja najczęściej jest jednostanowiskowa.

Bzdura

Jak wyżej

Do 3 razy sztuka?! :slight_smile:

Panowie (i panie?) aktywację na tym samym sprzęcie oczywiście mozna przeprowadzać dowolną ilość razy, ale po 10 razie nie obejdzie się bez telefonu do MS w celu uzyskania nowego klucza, niestety :wink:

Pytanie nie było ile razy można aktywować przez internet ?.

O jakim kluczu jest mowa, bo nie bardzo rozumiem?

Jak dzwonimy, to wyjaśniamy to o co nas proszą i jazda jak przejdzie. Po ponownym formacie znowu wpisujemy ten sam klucz jaki dostaliśmy przy zakupie. Co tam robią przy losowaniu numerów lotka to nie wiem, ale nie podają żadnego klucza. Nawet jak ślemy im dokumenty legalności też zostaje ten sam klucz /product key/ i aktywujemy nawet przez internet.

No to już niewiem jak jest z aktywacją kazdy ma własne zdanie. I pewnie kazdy ma racje ale ja dalej niewiem na 100% jak jest :shock:

Masz kilka aktywacji przez internet, gdy skończą się dokonujesz aktywacji przez telefon, jeżeli nic nie zmieniałeś w sprzęcie tylko z powodu formatu aktywujesz, to nie ma strachu, wszystko idzie bezproblemowo i dowolną ilość razy.

Tak sobie myślę… Instalujesz system, czysty, bez sterowników, aktywujesz, wykonujesz obraz partycji. W razie konieczności reinstalacji odtwarzasz system z obrazu i zapominasz o jakichkolwiek aktywacjach. W XP istnieje chyba nawet sposób na “aktywowanie” systemu poprzez podmianę jakiegoś pliku. Oczywiście zadziała to wyłącznie gdy nie dokonamy zmian w sprzęcie jakie wywołałyby konieczność aktywacji nawet bez reinstalacji sysa. Z obrazem partycji nie sprawdzałem, więc to wywód czysto teoretyczny :wink:

  1. Tyle razy ci przez telefon, co to ma do rzeczy?! Aktywacja to aktywacja.

  2. O aktywacyjnym?! Jak go zwał tak zwał :lol:

skoro jest już ten temat to ja się zapytam co zrobić aby aktywować vistę(legalną) po zmianię płyty głównej?

Jeśli masz zaświadczenie o wymianie sprzętu (z powodu awarii itp.) to kontaktujesz się z MS w sprawie nowego key’a. W przeciwnym wypadku niestety tracisz licencję - pozostaje kupno nowej. Wszystko to jest tak, gdy twoja Vista to OEM :slight_smile:

Posty osób niezgodne z regulaminem lecą do kosza

I wszystko jasne Aktywacja jest bez ograniczenia jak sie nic nie robi z PC . Własnie robiłem format i ponownie instalowałwm Viste i aktywowałem i jest ok. W licecji jest napisane ze jest bez ograniczenia

Dzisiaj o to pytalem po ponownej aktywacji , koles zapytal czy czytalem licencje a ja mu ze sie zmienila od czasu kupienia visty wiec pytam ile , a on ze nie ma ograniczenia warunek aktywacja przez telefon. mysle że trochę wam rozjaśniłem