Win XP , a karta muzyczna na złaczu ISA!

Mam problemik ,gdyz w win 98 ,karta muzyczna ALS 120 ISA , dala sie zainstalowac byla w kreatorze dodanego sprzetu ze taka sie instaluje i bylo oki dzialala - natomiast w Win XP po instalacji za zaden sposob nie znajduje takiej i niema mozliwosci jej dodac wogole win nie obsluguje takiego złacza ISA chyba ,znajduja sie w menadzerze urzadzen -kontroler dzwieku wideo i gier i niema zadnej karty wykrytej przez win ,tylko nizej pozostale urzadzenia kodery- dekodery standardowe porty i.t.d , a tej ALS 120 za czorta nie mozna wprowadzic - czy naprawde win nowszej generacji juz nie obsluguje takiej karty moze mnie ktos wyjasni -prosze .

Czy nie prościej kupić nawet najtańszą kartę dźwiękową na złącze PCI (która będzie o niebo przewyższać parametrami Twoją) zamiast kombinować ??

Napewno obsługuje bo na takim slocie mam na starym kompie karte sieciową i działa prawidłowo (XP-Pro) do twojej karty potrzebnę są tylko sterowniki z którymi może być kłopot pod XP ale poszukać możesz.

Też mi się tak wydaje,bez sterowników to nawet win 98 Karty graficznej nie rozpoznaje,ani dzwiękowej,w systemie bez sterowników wyświetla “Standardowa karta Graficzna VGA”,dopiero przy instalacji sterowników wyświetla,co to jest za karta,ale warto ją zmienić na PCI,ISA już odchodzi do lamusa

Dodatkowo karty ISA wymagają przydzielenia w biosie na stałe przerwania,muzyczne IRQ5 i DMA1.

Sekcja biosu PNP/PCI configuration

IRQ5 ISA/EISA lub podobnie

DMA1 ISA/EISA lub podobnie ale spróbować na opcji PnP

Pobierz najnowsze stery do tej karty do XP jak są lub do 2000,jak niema to nie uruchomisz jej.

Lub powrót do systemu WIN98SE lub kupno karty PCI.

Tak jak fiesta pisze nie bawił bym się w karty muzyczne tego typu na alegro za pare groszy idzie kupić całkiem fajne karty muzyczne PCI a i te najtańsze nowe nie są drogie

Pozdro