Kalibracja monitora BENQ FP91G+

Mam ten monitor od wczoraj, sprawdziłem bady (nie było) i zaczołem testować róznymi programami do monitorów typu nokia monitor test. Po zakończeniu chciałem sprawdzić jak z wyświetlaniem tekstu no i się zaczeło literki są gubione i dostają zielonkawą poświatę przy pczeciąganiu, mało chciałem zobaczyć jak widać ten monitor w ust. karty graficznej (GF 6600) monitor jest podłączony przez DVI, wszystko OK-ej monitor cyfrowy itp. ale przeciągnołem okno z ustawieniami i zgroza mnie ogarneła okno jest “gubione” przez monitor i dziwnie rozciąga litery.POMOCY proszę o jakiś link do ustawień monitora i intrukcji jak to zrobić !!

Złączono Posta : 22.05.2007 (Wto) 7:11

Ma ktoś ten monitor ?? :twisted:

Mam inną kartę grafiki, ale taki sam monitor podłączony przez złącze DVI.

Nie podkręcałeś czasem grafiki ?

Pytam, bo zielone obwódki, które opisujesz (przynajmniej u mnie) pojawiają się, gdy za mocno podkręcę taktowanie pamięci karty graficznej.

Servisowe taktowanie to

pamięć 1 GHz (chyba wszystkie 4 kostki razem bo mi się niewieży że takie dla każdej)

rdzeń 300MHz

to mi pokazuje w zakładce przetaktowanie ale nieruszane bo poco :slight_smile:

Złączono Posta : 23.05.2007 (Sro) 9:26

Ale smużeń nie masz??

nie wiem czy pomoże, ale udeż do sklepu w którym zakupiłeś. Miałe podobny monitor, ale potrzebowałem kasy więc sprzedałem. Chodził bez zarzutu mimo, że podłączony przez normalne wejście (przejściówka)

Sklep jest obok mnie (siedzi jakiś 1m) spróbuje jeszcze z D-SUB ale muszę znaleźć przejściówkę :-()

Złączono Posta : 24.05.2007 (Czw) 8:10

Proszę MODERATORA o zamknięcie postu, problem rozwiązany, wymiana na nowy w sklepie komputerowym :slight_smile: