Radeon 9550 - oc przez Riva Tuner. Da radę?

Witam! Dostałem okazyjnie za friko takiego Radka jak w tytule. Prod Gigabyte, 128 ramu ale niestety zawężona szyna do 64 bit :frowning: No ale nieważne, problem mam taki: Odpaliłem Riva Tuner i chciałem zobaczyć czy to sie da coś podkrecić. I jestem zaskoczony - w pierwszej zakładce gdzie jest w takiej wąskiej ramce podawna nazwa karty i monitora a pod spodem powinny być dodatkowe informacje na temat min. ilości potoków itp. Po rozwinięciu paska z ikonami można było przejść do opcji gdzie było widać (tak miałem na GeForce’ach) taktowanie GPU i pamięci. Tymczasem tego nie ma! Nie ma info o potokach, pisze “no additional information”, nie ma też zakładki z zegarami! Jest tylko info o AGP! Nie można w ogóle nic podkręcać bo nie ma tych opcji! Czy ktoś może wie dlaczego? Dodam że mam Rive w najnowszej wersji, no i program jest ok, bo na poprzedniej karcie (GF4MX440) wszystko normalnie pokazywał. Przecież ten program obsługuje Radeony, w prasie można poczytać jak za jego pomocą można przerobić Radeona 9500 na 9700 albo 9800SE na 9800PRO więc o co chodzi? Będe wdzięczny za jakieś info

PZDR

/01

wgraj sobie stery OMEGI

bo Catalyst ATI juz blokuje

zmiany do OC

/02

nom

I to jest powodem że Riva Tuner tego nie widzi? Stery?

prawdopodobnie tak, chodz ja zassałem nową wersje RT i mozna bylo taktować karte, ale rownież polecam RadLinkera, zapodaj sobie Omegi 2.5.97 :slight_smile: i podaj jakie wyniczki przed i po oc :smiley:

Przed to moge ci już podać :slight_smile: 5551 pkt na 3dM2001. Na ath1,4 320 sdramu i i płycie z chipsetem kt133 Oczywiście na Catalyst, Omegi zapodam jak wróce do domu. Wtedy zobaczymy :slight_smile:

tu masz wsio do ATI (UPDATE BIOS-u, ustawienie maxym. MB w BIOS-ie, stery itd.)

http://www.omegadrivers.net/ati.php

na omegach zakrecisz ale sa wadliwe te stery , wywalaja z niektorych gierek !!

catalyst mają zablokowane OC

Proponuje przez ingerencje w bios karty !!

mam taka sama karte tylko 128 bit na pamieci bios zgralem z z radeona 9600 i teraz 3dmark 03 =2200pkt@ 3250 pkt