Wyświetlanie przycisku zamykającego na kartach [Opera]

no więc jest problem… od kiedy zainstalowałam ostatnią aktualkę do opery (czyli 9.21) to zniknęły mi z kart przyciski zamykające, czyli te krzyżyki… mimo że opcja “wyświetlanie przycisku zamykającego na kazdej karcie” jest włączona… wyłączyłam ją i włączyłam jeszcze raz i nic… dalej to samo. wie ktoś czemu tak się dzieje?

i przy okazji, jak wyłączyć pojawianie się tej głupiej wnerwiającej konsoli błędów, która i tak mi gucio daje? dzięki. :slight_smile:

Może masz źle ustawione konto pocztowe ? :wink:

Narzędzia > Konta poczty i czatu

Tu usuniesz źle ustawione konto lub poprawisz błędy.

może zainstalowałeś nową skórkę do opery?

Jeśli konto jest na jakimś beznadziejnym serwerze typu wp.pl, o2.pl , można spróbować zwiększyć czas, co jaki ma być sprawdzana skrzynka. Dla takiego o2.pl ustawienie 15-20 minut, powinno pomóc.

http://letwist.net/opera/error.console.autoclose

Narzędzia>Preferencje>zaawansowane>Zaznacz:Wyświetlaj przycisk zamykajacy na każdej karcie.

Co do zamykania kart w operze proponuje jezeli masz myszke z kulka to na karcie nacisknij kulke i sie zamknie. :slight_smile:

A co do tej konsoli wyswietla ona tak jak powiedział Bunio

Jezeli zle cos wpisałąs podczas konfiguracji to usun konto i jeszcze raz wpisz ale teraz popranie.

Albo jezeli zmieniałąs hasło do np.poczty to musisz wziasc usunac konto i jeszcze raz wpisac z tym razem to nowe hasło ktore ustawiłąs. :mrgreen:

mam dobrze, bo listy się normalnie ściągają, tylko czasami się zacina i wyskakują błedy (ale to nieważne, grunt żeby ona nie wyskakiwała co chwila na wierzch…)

nie, nie zainstalowałAm

nie mam na żadnym z tych serwerów poczty, poza tym nie na tym polega mój problem

przeciez napisałam wyraźnie, że problem występuje, mimo tego, że mam to zaznaczone… :roll:

niestety mam laptopa, nie używam myszki :slight_smile:

naprawdę nikt nie wie jak mi pomóc? :frowning:

  1. Przyciski

Sprawdzałaś na skórce Domyślnej ?. Ta sugestia pawelekkbz jest słuszna, też się z tym spotkałem, że przyczyną może być skórka.

  • zaznacz “krzyżki” w ustawieniach->OK

  • znajdź plik opera6.ini (Pomoc->O Operze->Ścieżki dostępu->Preferencje), nie otwieraj!

  • zamknij Operę

  • otwórz plik, znajdź pozycję Show Close Buttons w sekcji [user Prefs], zobacz czy jest przyporządkowana wartość 1, jeśli jest 0 (zero) - zmień, zapisz

  1. Konsola

Preferencje->Zaawansowane->Zawartość->Opcje Javascript->Otwórz konsolę po wystąpieniu błędu->odhaczyć->OK->OK

Problem polega na wyskakiwaniu konsoli, czy tak ?. I co tam ciekawego jest napisane, jak już ona wyskoczy ?. Kłopoty z czym, z javascriptem, z pocztą, czy z krasnoludkami ? ;).

no ja nie wiem co jest :frowning:

konsolę miałam już wcześniej odznaczoną… no ok, wyskakuje z powodu poczty ale nie sądzę, żeby było to źle skonfigurowane bo odbiera normalnie listy i normalnie się sprawdza poczta i domniemam, że po prostu genialny serwer poczty onetu czasami nawala i dlatego czasem wyskakuje błąd, tyle, że to jest wnerwiające jak coś piszę a tu na wierch na głupia konsola wyskakuje i wszystko mi przerywa ;/ nie da się inaczej tego wyłączyć tak?

a te głupie krzyżyki rzeczywiście zmieniły się jak zainstalowałam jakąś zupełnie nową skórkę… wcześniej jak sprawdzałam to tylko na tych co już miałam zainstalowane to też nie było, widocznie są już za stare żeby na nowej operce dobrze działać. szkoda przyzwyczaiłam się :frowning: więc już ok, jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł co do konsoli to możecie pisać :slight_smile:

Podałem wyżej linka do “sposobu”, innych nie znam.

BTW, wiele osób narzeka na tą wyskakujacą konsolę więc, być może coś z tym zrobią w przyszłych wersjach. Oby :slight_smile: .