Zmiana sprzętu - Konfiguracja

Witam!

Może zacznę od tego co posiadam w PC:

-Sempron 2400+ 1,67 GHz

-płyta KT400-8235

-256 DDR-SDRAM

-Radeon 9200 se

-WD 40GB ATA

-C Media AC-97

W powyższej konfiguracji chciałbym zmienić:

-dysk na min. 200GB (obecny sprawia mi problemy - najprawdopodobniej przyczyną są częste przerwy w dostawie prądu…)

-z racji dużego HDD potrzeba będzie więcej pamięci - dodatkowe 512MB wystarczy ?

-potrzebny będzie nowy zasilacz ? jeśli tak to jaki ?

Z góry szczerze dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Przeczyść styki, jaki masz zasilacz może zabił lub zabija dysk.

Seagate 7200.10 8mb.

Ciekawa teoria :lol: co ma pamięć do hdd?

Jaki masz, ile masz?

HuntKey 300W 90 zł

Dysk 250GB firma: WD/Seagate/Samsung/maxtor/hitachi który nie wybierzesz będzie i tak dobry i szybki

pamięć można 512mb albo jak już 1GB

i zasilacz amacrox ax400-pnf

P.S. do czego używasz kompa?

Nie o to, nie o to :wink: Elektrownia często ma przerwy w dostawie :wink:

Poza tym - jeśli chodzi o odłączanie i przeczyszczanie to mam złe wspomnienia - jak chciałem przeczyścić DVD to potem nie działało :lol:

Ponoć ma (?) :slight_smile: RAM nie musi ogarniać przestrzeni dyskowej ? :stuck_out_tongue: Czy coś w tym stylu ?

230V. Dokładniejszych danych nie jestem w stanie podać tymczasowo :stuck_out_tongue:

Kupię chyba najtańszy :wink:

Gry 20%

Obróbka graficzna 50%

Surfing 30% :lol:


Dzięki za szybkie odp. !

Nie ma czegoś takiego.

To dokup ramu, tej samej firmy o CL.

UPS pomoże.

Chodzi o styki z zasilaniem, do pralki nie trzeba wrzucać.

Rozkręć kompa.

:shock:

Bez dokładniejszych informacji nie jesteśmy w stanie nic konkretnego poradzić.

Oto i jego dane: (przepraszam, że w takiej formie…)

zasilaczfeelrb8.jpg


Przy okazji - temperatura czego jest taka wysoka/dlaczego ?/ da sie coś z tym zrobić ? Napięcie jest dobre ?

tempersq1.jpg

Do zmiany nie dość że feel to jeszcze logic się dobrał.

Przeczyść wentylatory z kurzu, procki pod s.A do najchłodniejszych nie należały. Napięcia mierzy się miernikiem.

OK, ale czy jeśli konfigurację mojego PC’ta (podaną na górze strony) wzbogacę o 1GB pamięci i ~250GB HDD, to czy HuntKey 300W, polecony przez Ciebie wystarczy ? A może by kupić coś mocniejszego (400-450W)-zasilacz o takiej mocy wyjściowej nie będzie przeszkadzał ?

Jeszcze jedno - czy dodatkowa pamięć RAM musi być TAKIEJ SAMEJ firmy co stara ? Bo pomijam już fakt CL. Może coś takiego:

STARE:

http://img516.imageshack.us/img516/3456/ramag8.jpg

NOWE:

http://www.allegro.pl/item199798324_ddr … zysta.html ?

Nie wiem czy się tak nie grzeją, ale na pewno chodzą ciszej :mrgreen:

jak chcesz lepszy zasilacz to kup amacrox ax400-pnf, tylko kosztuje kolo 150 zł na allegro ale warto

http://allegro.pl/item196944334_amacrox … _gwar.html

Jeżeli chcesz lepszy zasilacz też polecam tego Amacroxa, Z tym ramem to chodzi o to że jeżeli chcesz mieć je w dual to wtedy musisz kupować identyczną ale jeżeli chcesz mieć tylko jedną kość w komputerze to możesz bez problemu kupić co chcesz (Obowiązkowo ddr).

Pozdrawiam

No domyślam się :lol:

Pamięci innych firm nie będą dobrze współpracowały ? :stuck_out_tongue:

Może będą może nie, najlepiej kupić takie same firmy i timingi ale nawet wtedy nie wiadomo czy na 100% będzie działać.

Pozdrawiam

dual nic nie daje przy s.A, i kt 400 nie obsługuje dc.

Może tak, może nie, najlepiej mieć tej samej.

OK. Już jestem uświadomiony :wink:

Chciałem się zahaczyć o dwa pojęcia. Pierwszy to podkręcanie procesora. Da się tego mojego bujnąć o, powiedzmy, 300MHz ? Po przeczyszczeniu temp. CPU to 40-48*. Czytałem trochę na ten temat ale lepiej zasięgnąć jeszcze więcej informacji :slight_smile:

Second: chodzi o przycinanie się komputera. Dostaje już szału :evil: Czasem wszystko jest OK jak najbardziej w porządku, a czasem mogę zostawić komputer do ściągania i blank ;/ Dlatego właśnie chce zmienić HDD, może to jest problem. Od pamięci też tak może się ciąć ? Środek blaszaka przeczyściłem (delikatnie), staram się go nie przeciążać (włączone tylko 1-2 czasem 3 programy itp.) a on sie potrafi zwiesić w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Co o tym myślisz wszechwiedzący Tobi? :lol:

Na moje to najpierw wymień zasilacz na amcroxa ax400

Fen kju za odp. A zasilacz nie wystarczy jakiś tańszy ? Przypuśćmy za 12 zł ?

ŻART :lol:

Do 80zł nie da sie kupić czegoś “w miarę” ? :slight_smile: Pytam się orientacyjnie, bo jeśli trzeba to i wysupłam odpowiednią ilość $.

A taki Fortron ?

http://www.allegro.pl/item199319899_for … oclaw.html


Próbowałem przed chwilą przekręcić CPU z 1,66 na więcej. Na 1,80 jest OK, ale po zmianie na 1,90 komputer włączał się na 10s :mrgreen:

Mam z powrotem 1,80. Temperatura taka jak przedtem, czyli na poziomie 40-45*. A czasem niższa…

Może być.

Amacrox/Huntkey

Nie kręć na takim ‘‘zasialczu’’, on nie ma zabezpieczeń.

Jak komp się wiesza to po zmianie zasilacza sprawdził bym ram memtestam/goldmemory. Tnie się że trzeba resetować czy muli?

Po pierwszym starcie na 1,90 (start zaraz po zmianie) włączył się na 5s i blank. Odczekałem minutę, włączyłem BIOS, zmiana na 1,80 wciskam ENTER i… blank :mrgreen: Odczekałem 5min, BIOS, zmiana na 1,80 i działa.

EDIT

Muszę to teraz dodać: przed chwilą PCt się sam zrestartował - a temp. cały czas normalna.

EDIT

Zauważyłem, że czasem potrafi się zamulić, lekko przyciąć się przez 5s teraz.