Kupno - monitor 22" Samsung SyncMaster 225BW silver

Witam

Przymierzam się do zakupu monitora (do 1 500 zł)

Prosiłbym fachowców o kilka słów o tym sprzęcie.

22" Samsung SyncMaster 225BW silver

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … ,id,33529/

Generalnie monitor w 80% wykorzystywany będzie pod grafikę, reszta zastosowań to film, może od czasu do czasu gierka :slight_smile:

Jak do grafiki to kupił bym 19’’ ale na lepszej matrycy (P-,S) MVA lub PVA, lepiej odwzorowują barwy, i mają większe kąty widzenia od monitorów na TN.

osobiście zdecydował bym sie na ten

tutaj w cenie mieszczącej się w podanej cenie :stuck_out_tongue:

Ja polecam monitory firmy Eizo.

Jedna z lepszych firm produkująca monitory.

http://www.sirius.pl/towar_karta_28854.html

http://monitory.mastiff.pl/opisy.php?id_artykulu=2249

musiałem dość śmiesznie wyglądać klęcząc w niedziele w Media Markcie i gapiąc się przez kwadrans w dwa monitory (ktoś je postawił na dolnej półce), jeden właśnie na matrycy TN - Samsung 931C drugi na mva - Belinea 1980 (oba jednak 19’’) i muszę przyznać, że różnica faktycznie jest zauważalna

Co firma, to firma - tylko dlaczego taka droga :beksa:

Na korzyść MVA mam rozumieć :slight_smile:

Dla tych co nie wiedzą o co chodzi, w tym ja - do poczytania

http://www.suntec.pl/tech.html

Oki, zabieram się do szukania :slight_smile:

skoro do grafiki to panorama by Ci się przydała - nie wiem jakie masz przyzwyczajenia.

ten jest interesujący.

za 1500zł ciężko kupić dobrą panoramę z matrycą PVA/MVA

http://znak.pl/index.php?cid=209&scid=2 … TW+sre+piv

znajomy ma. Miód, malina :wink:

Fakt faktem, że na panoramie mieści się tego więcej i wygodniej się pracuje. Przyzwyczajenia zawsze można zmienić :slight_smile:

Grafiką to zajmuję się raczej hobbystycznie niż zawodowo (aktualnie), tak więc nie potrzebuję super maszyny. Chciałbym jednak, żeby obraz na wyświetlaczu był bardzo przyzwoitej jakości.

Możemy kwotę zwiększyć. Zawsze istnieje możliwość rat icon_beksa.gif

Cena jaką rzuciłem na początku wynikała raczej z niewiedzy czym kierować sie przy wyborze monitora niż możliwości finansowych, zwłaszcza jak człowiek posiłkował się cenami monitorów z matrycą TN :slight_smile:

Monczkin a może taki?

http://allegro.pl/item197052555_hit_mon … _w_wa.html

tutaj chyba też zależy od tego co porabiasz, ja na przykład zdjęć z cyfrówki (format 4:3) nie bardzo widzę obrabiać na monitorze panoramicznym, chociaż z tego co pamiętam Ty korzystasz chyba z D50, a tam 3:2, więc panorama (w przypadku obróbki zdjęć) nie była by aż tak niekorzystna

D 70s :slight_smile:

wygląda ciekawie, ale na pewno nie kupię na allegro :stuck_out_tongue:

Jak to jest z obsługą panoramy przez kartę graficzną, zwłaszcza przy dużych przekątnych ??

Załóżmy, że wybiorę 22’’ panoramiczny a moja karta to:

karta spokojnie pociągnie rozdzielczość 1600x1200 (panorama)

http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/ … 33137,s,1/

ten sam monit tylko, że w komputroniku :wink:

nie ma problemu :stuck_out_tongue:

po podpięci nowego monitora automatycznie we właściwościach karty zmieniają się dostępne nowe rozdzielczości .

nawet najtańsze karty takie np jak moja gf 5200 obsługuja największe dostępne rozdziałki :slight_smile:

a dlaczego ? :shock: w ogóle co ma do tego format fotki ?

Maksymalna rozdzielczość obrazu: 2048x1536

rozdzielczości panoramy dostepne przy takowym monitorze.

Philips 200WP7ES , nowsza matryca A-MVA.

(BTW 22" panoramy są wyłącznie na TN)

Jednak problemem może być, gra w natywnej rozdzielczości…

Nawet jeśli się pyka raz na miesiąc, potrzeba wydajnej karty dla takiej rozdziałki, chyba, że gra się w szachy, a nie w Quake-a ;).

Jeśli jest tego typu problem, dobrze żeby monitor radził sobie w rozdzielczościach nienatywnych. Nie wszystkie to potrafią lub też wychodzi im to kiepsko.

Ten potrafi - Dell UltraSharp 2007WFP. Zdjęcia (“ciężkie”)

Czas reakcji - papierowe 2ms vs 16ms

Bardzo trudno dostępny na polskim rynku, są na Allegro, ale to widzę odpada. Mastiff ściąga je na zamówienie z Irlandii. No ale po co pośrednik ? Można samemu :slight_smile: . Jakaś chyba nawet promocja w tej chwili.

Duży czy mały piksel do grafiki ?

Oki, dziękuje bardzo. Musiałem skonfrontować informacje jakie uzyskałem robiąc “wywiad środowiskowy”. W sumie to zrobiłem błąd wczytując się w szczegóły :stuck_out_tongue: Teraz to już nie wiem sam, co brać :lol:

He he, to fakt, ale widziałeś ile żre prądu :stuck_out_tongue: :wink:

Biorę się za lekturę jado

Update :

Zdecyduję się chyba na ten

Samsung 21 SM 215TW silver

Swoją drogą w sklepach dość duży rozrzut cenowy

Znak - 1875.00 zł

Komputronik - 1999,- zł

sirus- 1779 zł z VAT

proline - 1859,00 zł

Witam.

Temat sprzed kilku miesięcy, ale aktualny.

Monczkin : Co wybrałeś ?

Też mam podobny dylemat i zastanawiam się co wybrać :

  1. Samsung 226BW (TN)

  2. Philips 200 WP7ES (MVA)

  3. Belinea 102035W (Premium-MVA)

  4. Samsung 215TW (S-PVA)

Jak monitory panoramiczne 20"-22" sprawują się

przy internecie (chodzi mi o wyrazistość czcionki) ?

PC-ta używam przede wszystki do internetu, prac biurowych,

gry dzieci i filmy HD dla mnie.

Też mam podobny dylemat ale skłaniam się w stronę Samsunga 225BW. Teraz pytanie do posiadaczy. Czy obecnie sprzedawane monitory maja silnie widoczną poświatę dookoła na ekranie który w całości wyświetla czarny kolor? Jeśli ktos byłby łaskaw zamieścić foty swojego Samsunga 225BW wyświetlającego czarny ekran byłbym bardzo wdzięczny.

Co prawda odpisałem Maryś na GG, ale napisze również tu.

Uważa, że monitor, który wybrałem, jest wart polecenia.

Jeżeli chodzi o fonty, to wyświetlają się przyzwoicie. Są ostre i wyraziste. Lepszą jakość uzyskuje się używając sygnału cyfrowego. Monitor ma dwa wejścia - cyfrowe i analogowe, więc można podłączyć oba (jeżeli karta graficzna również posiada dwa wyjścia) i porównać sobie parametry w czasie pracy, przełączając sygnał.

Dużą zaletą jest posiadanie fabrycznych schematów do poszczególnych zastosowań jak np. gry, film, internet, etc. Monitor oferuje również możliwość definiowania własnych ustawień.

Monitor posiada, według mnie, bardzo dobrą matrycę. Jako, że jest top matryca ukierunkowana pod wyświetlanie kolorów, to barwy są wyświetlane bardzo dobrze. Jest ona wolniejsza od matryc TN ale dla mnie nie ma to znaczenia. Filmy hulają dobrze, gierek nie używam zbyt dużo, ale z opinii czytanych na necie tez nie jest to problem, tym bardziej, że monitor ma zdefiniowany profil dla gier.

Sugerowałbym jednak model 215 TW ze względu na lepszą (nowocześniejszą) matrycę.

Niestety nie wiem, nie mam tego modelu. W swoim nie zauważyłem świecenia - a mam ustawiony czarny kolor pulpitu.

Można pisać by jeszcze długo, ale chyba będzie lepiej odpowiadać na konkretne pytania, jeśli się pojawią.

BTW - pytałem o awaryjność tego modelu - wszędzie słyszałem, że nie było reklamacji czy zwrotów. Oczywiście, każdy sklep trochę pewnie to upiększył, ale na podstawie opinii innych użytkowników śmiem sadzić, że mówili akurat prawdę :slight_smile:

No cóż. Ja już zamówiłem Samsunga 225BW. Zobaczymy jak będzie. W końcu 1200zł to nie majątek i jak będzie coś nie tak to się wymieni za jakiś czas może na OLED :slight_smile: W razie czego mam sprawdzoną i niezawodnego LCD 19" Samsunga 192T :slight_smile: Jeszcze przedwczoraj napaliłem się na NEC’a MultiSync 225WXM. Przeszło mi jednak po przeczytaniu przejść jednego z redaktorów portalu signs.pl z serwisem NEC’a. Dla zainteresowanych i ku przestrodze polecam zapoznanie się z treścią :slight_smile: