Pamięć Wirtualna - jakie wartości przyjąć?

Zanim coś napiszę chce na początku dodać, że zanim założyłem ten post użyłem szukajki: “pamięć AND wirtualna” przeczytałem wszystkie posty ale nie znalazłem odpowiedzi :confused:

Mianowicie chodzi mi o to jakie wartości mam wpisać dla 256 RAM ? a dokładnie chodzi mi o to jaka ma być wartość początkowa i maksymalna? Na pamięć wirtualna chce przeznaczyć 512mb (tyle chyba starczy) i w tym celu robie oddzielny dysk. Czy 512mb starczy ? Jakie mam przyjąć wartości w tym wypadku ?

Ja ustawilbym na sztywno 512MB.

A jak juz o ustawianiu SWAP’a chodzi to najlepiej zrobic na niego oddzielna partycje FAT16. W tym przypadku SWAP nie jest fragmentowany i generalnie troche szybciej komputerek smiga.

Słuchaj kolego, zaleca się stosowanie mnożnika : 1,5 raza twojej ilości pamięci RAM.

od 384 MB do 768 MB Możesz wpisać.

Oddzielny dysk-partycja? W tych czasach?

Zależy co się robi. Ja mam na auto bo czasem różnie bywa. Ale jak ktos pisze w Wordzie i czyta w internecie to starczy na sztywno. Zależy tez jaki sie ma system operacyjny. Bo jeśli to 98 to 256 ram + 512 wirtual starczy. Jesli to XP to zbyt mało.

Taa? A kto zaleca taką wartość?

Jeśli zastosował bym się do twojej “recepty” musiał bym ustawić plik wymiany na 9 GIGA! No i po co komu coś tak wielkiego?!

Moja propozycja jest taka.

Dziennik wydajności, dodać licznik paging file i monitorować użycie pliku przez kilka dni.

Następnie ustawić rozmiar pliku wymiany na najwyższą wartość w dzienniku + 10% na wszelki wypadek.

Zapewniam iż sposób ten się sprawdza.