Link do programu

Niedawno zrobiłem sobie menu płyty, ale jest ono w postaci stronki xhtml zamontowanej w WebBrowser.

Mam tylko jeden problem, bo nie wiem jak co zrobić żeby po kliknięciu na link zainstaluj odpalał się instalator jakiegoś programu.

Możecie mi z tym pomóc? Będę wdzięczny.

Czy mi się wydaje, czy to trzeci raz w tym tygodniu takie pytanie? Umieść relatywne linki do plików instalacyjnych. Nic więcej nie potrzebujesz. Np. struktura dysku to:

DYSK

|- [Programy]

|- [Menu]

|- autorun.ini

W katalogu Menu masz plik index.html. Żeby dostać się do plik.exe w katalogu programy potrzebujesz link: plik.exe.

A jak otworzyć linki w skojarzonych programach w htmlu?

Jeszcze raz, bardziej opisowo, bo nic z tego pytania nie rozumiem. Pytasz jak z HTMLa otworzyć HTMLa? :?

Niektóre programy używające html’a mają taką opcję, otwierania odnośników w skojarzonych programach. A ja chcę się dowiedzieć jak takie linki można zrobić.

Chodzi tu o to że gdy wciśnie się odnośnik do jakiegoś np. pliku .exe to nie wyskakuje okno przeglądarki z pytaniem czy chcesz ten plik zapisać na dysku czy go otworzyć, tylko od razu go uruchamia.

To nie zależy od Twojej strony tylko od konfiguracji kompa. Przykładowo jeśli klikniesz w link do dokumentu WORDa w tej samej strefie bezpieczeństwa w IE6, otworzy Ci się w oknie przeglądarki. W IE7 wymuszony będzie prompt (kwestie bezpieczeństwa).

No dobra dzięki i za to.

Miłego długiego weekendu. :wink:

W Stanach pracujemy normalnie. :frowning: Ale i tak dzięki. :wink:

Gratuluję więc pracy w stanach.