Mniej GB na dysku niż miało być?

kupiłem nowy komputer, z dyskiem twardym rzekomo 250GB S-ATA , przy instalacji Windows XP pokazał mi sie obszar do podziału na partycje 130 GB, czy reszta tego obszaru jest niewidoczna czy kupiłem dysk 130 GB? Jak to sprawdzić ile faktycznie GB ma mój twardy dysk?

Wgrałeś SP2?

Mam ten sam problem. Kupiłem 160Gb a Windows widzi mi 130. :?

To nie jest żaden problem w twoim przypadku enjoypoznan wszystko jest ok po prostu inny jest przelicznik dlatego w Windowsie jest zawsze mniej GB a pisze że powinno być więcej.

elektrohurt

Twój problem jest całkiem inny, tak wielkiego spadu GB nie powinno być. Może zanieś dysk do kumpla i zobacz czy będzie to samo.

Trzeba zainstalować dodatek SP2. Naprawia ona m. in. ten problem.

przy instalacji trzeba podać mu sterowniki raid i sata, które były dołączone albo do płyty głównej albo do dysku :smiley:

Złączono Posta : 07.06.2007 (Czw) 16:04

A i dobrze gdyby płyta instalacyjna miała zintegrowany w sobie sp2. :slight_smile:

Nie prawda. coś Ci dzwoni ale jeszcze nie wiesz w którym kościele :smiley:

trzeba wziąść poprawkę na system NB gdzie 1KB = 2^10= 1024B, wiec tak samo 1M = 1024K, 1G= 1024M itd…

jego dysk powinien mieć pojemność 149GB, trzeba zainstalować SP2 który umożliwia obsługę dysków powyżej “etykietowych” 137GB

Było wczoraj na ten temat. Problem wystepuje coraz częściej bo ludzie częściej kupują coraz większe dyski

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=1081995#1081995

Niestety muszę Was zmartwic. W Biosie dysk ma koło 150GB i wykrywa go prawidłowo. Bios na dodatek mam najnowszy. SP2 zainstalowane już dawno. Wykrycie jako UDMA 48 bit też jest. Mnie się już pomysły skończyły. Jedyne co mi przychodzi do głowy to zainstalowac XP który ma już SP2. :?

Teraz wejdź do “Panel Sterowania” > “Narzędzia Administracyjne” > Zarządzanie Komputerem" > “Zarządzanie Dyskami”. Tam zobaczysz swoje “zguby”. Wystarczy “prawym klikiem” i będziesz mógł i partycję i zmianę nazwy prowadzić. Oczywiście suma sumarum, będziesz miał nie więcej jak 230 GB. Reszta to tak jakby taki mały “haracz”.

elektrohurt Dzięki wielkie. Pomogło i odzyskałem swoje 21 GB. :slight_smile: łącznie dysk ma teraz 149 GB. :wink:

Pozdro! !!