Problem z GeForcem 7900GS w Viscie

Witam! Niedawno nabyłem Windowsa Viste, wczoraj zainstalowałem, a tutaj nie miła niespodzianka… włączam jakąś grę w trybie 3D i wyskakują jakieś kolorowe paski, linie i kropki, zupełnie tak jakby karta była uszkodzona. Do tej pory instalowałem sterowniki: 158.24 (nie chodziły) i 97.46(to samo co na oryginalnych). Co mogę jeszcze zrobić? Dodam jeszcze, że w XP było wszystko w porządku.

Poszukaj sterów pod VISTĘ

No to przecież były właśnie sterowniki pod Viste.

Aha. Spróbuj pobrać aktualizację Windowsa i potem odpalić wszystko.

Zrobiłem to już wcześniej i dalej :frowning: Może lepiej odinstaluje, może coś powoduje konflikt… :shock:

EDIT

Yyy nie wiem czy to jest normalne ale przy zrobieniu print screena nie ma tych pasków, tylko normalnie wyrenderowany obraz… :?

Daj konfig sprzętowy:-)

C2D E6300 1,86Ghz ; 2GB RAM Crosairr

Jest takie coś?

http://www.frazpc.pl/b/178407

Podkręcałeś ją ;/

Dokładnie to samo :sciana: , a do tego ta sama karta ;/.

Podkręcałem, ale tylko wcześniej w XP-ku, a teraz chodzi na standardowych ustawieniach.

Spróbuje zmniejszyć taktowanie…

Jeszcze jedno - jaki monitor masz ??? Podłączony przez DVI ?

Benq FP91GP, podłączony przez DVI.

I jeszcze jedną rzecz odkryłem… po dłuższym przestoju kompa jak nic nie robie ten problem też występuje ;/

a jaki zasilacz? na mojej 6600 przy słąbym zasilaczu miałem tak jak grałem

Możliwy:

1.Problem z tkotowaniem

2.Problem z zasilaczem

3.Problem z chłodzeniem karty graficznej. Daj temperatury :slight_smile: np. Everestem

Zasilacz to Enermax 460V ATX 1.2.

Temperatury są raczej niskie, karta jest zimniutka ale zaraz to lepiej sprawdze.

Najprawdopodobniej to problem z taktowaniem :frowning: Czyli co?? Chyba na serwis??

No chyba serwis. Jeszcze spróbuj kontaktu z pomocą techniczną GIGABYTE.

Czemu Gigabyte jak to karta Galaxy? :stuck_out_tongue:

A gdzie on pisał że ma grafe od galaxy ?? :lol:

Aha… To kontakt z pomocą techniczną GALAXY. Pomyliło mi się ze swoją płytą główną :slight_smile:

Odurniałem… :glupek2: POWIEDZCIE MI CO JEST GRANE??? :o

Zrobiłem tak:

1.Zainstalowałem nTune do podkręcania albo odkręcania w moim przypadku heh :lol:

2.Przy ustawieniu zakładki regulacja ustawień procesora graficznego albo przy zakładce dostrajanie systemu włączały się te artefakty

3.Zresetowałem komputer

4.Doszedłem do wniosku, że może zmniejszenie rozdzielczości w windowsie coś da

5.No to zmniejszyłem :slight_smile:

6.Włączyłem tą zakładkę… ku mojemu zdziwieniu nie było artefaktów

7.Zmniejszyłem taktowanie na najmneijsze jakie było

8.Włączyłem jakąś grę

9.Chodziła :jupi:

10.Zwiększyłem z ciekawości taktowanie na początku na standardowe i potem nawet na dużo wyższe

11.Bez problemów :stuck_out_tongue:

12.Zwiększyłem rozdzielczość do wejściowej

13.Też bez problemów! !!

Może ktoś obcykany w tych sprawach mi to wyjaśni… :rotfl2:

EDIT

Mała, wszystko wyjaśniająca pomyłka, to nie zależy od rozdzielczości tylko od kolorów. Problemy są gdy ustawie na 32bity, przy 16 jest wszystko w porządku! !!

Czy na pewno została mi tylko pomoc techniczna i serwis? :frowning:

Tak mi się wydaje, bo 16 bitów to jednak nie dużó :frowning:

Chyba, że ci wystarczy