Duże zużycie procesora

Mam problem, mianowicie: Od wczoraj mam bardzo duże użycie procesora (czasem dochodzi nawet do 100%) Cały czas sie waha od 20%-90%. Po zresetowaniu/włączeniu od nowa kompa nie ma takiego zużycia, dopiero po jakimś czasie. Bardzo mi to przeszkadza w grach, bo strasznie ścina. Proszę o pomoc :slight_smile:

sprawdź w menedzerze zadań jaki proces najbardziej obciąża ci procesor :smiley:

Nie jest napisane (albo nie mogę znalesc) ;(

Na zakładce procesy zobacz cpu tam jest podane obciążenie procesora w procentach spowodowane przez program

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 15:44

A jakie wtedy programy instalowałeś kiedy ci tak skoczyło?? :slight_smile:

Masz jakiś nowy program działający w zasobniku systemowym typy np. antywirus?

Randeonik Znalazłem. GG mi zużywa całe CPU (ok.98%) :o Czy to jest możliwe ? Co zrobić żeby tak nie było ?

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 16:27

BTW. Jak wyłączyłem GG to mi komp normalnie chodzi :slight_smile: Może trzeba zainstalować np. AQQ ?

U mnie gg zajmuje mi 46%procka.Najprawdopodobniej masz bardzo przeciążone archiwum rozmów gg najlepiej włącz opcje nie archiwizuj wiadomości i ustaw opcje usuwania wiadomosci starszych na troche wczesniej aby usunąć cała historię.Aby to zrobić trzeba włonczyć gg potem na gadugadu i zakładke komunikatortam trzeba zmienić te opcje. :smiley:

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 16:31

Archiwum gg usuwamy w zakładce połączenia potem archiwum i naciskamy del.Powinno to trochę odciążyć procka :slight_smile: U mnie to zadziałało :slight_smile:

Nie podejrzewam ze jest to przez archiwum bo sam mam z 5 lat jedno i nie maiłem z tym problemów a jeżeli by było to max ram by więcej pożerało.

Proponuję przeinstalowanie gg najpierw na tą samą wersję co miałem o ile nie miałeś z nią wcześniej takich problemów . Jeżeli to nie poskutkuje to przeinstaluj na nowszą wersję

Można to sprawdzić czyli przekopiować archiwum w inne miejsce na chwile

Gdzie X partycja gdzie masz system

Gdzie name to twoje konto

I po tym zabiegu jeżeli nadal po włączeniu gg bedzie ci zjadało ramu to zastosuj sie do piewszego rozwiązania problemu przez zemnie.

Archiwum miałem małe (ok. 1,5 MB) A gdy przekopiowałem trochę dało jakby, bo już użycie mam ok. 15-30 %, ale to i tak dużo. Kiedyś tyle nie miałem :frowning:

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 18:55

Ojj… już dochodzi czasem do 60 %. Zainstaluje od nowa GG :slight_smile:

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 19:20

Cały czas jest 100% użycia >_> Przeinstalowanie nie pomogło >_>

:o Może jakiś syf się przylepił masz antywirusa i firewalla? :slight_smile: Boje się że na twoje problemy tylko formatowanie windowsa pomoże :-o

Proponują sformatować sobie komputer :?

Można jeszcze Przywrócić system do powszedniego stanu np 4dni to zależy od tego czy masz włączone przywracanie systemu na dyskach. :smiley:

To zależy od wielu rzeczy, ale gg najczęściej tak właśnie robi. Najlepiej pozbyć się tego gg (tak jak ja to zrobiłem) i zainstalować coś lżejszego, co obsługuje protokół gg np. Miranda.

Hmm… chyba znalazłem rozwiązanie tego problemu, przynajmnie u mnie po tym zabiegu GG wróciło do normy zużywając 0-2 CPU i nie zwiększając uporczywie użycie pamięci.

Co zrobiłem:

  1. Odinstalowałem GG

  2. Odinstalowałem przeglądarkę internetową Mozilla Firefox v2.0.4

  3. Zainstalowałem z powrotem GG w najnowszej wersji

  4. Zainstalowałem Mozilla Firefox, lecz w wersji o numer niższą czyli v2.0.3

  5. Reset kompa

Po tym wszystko wróciło do normy :slight_smile: Przynajmniej u mnie. Sądzę tutaj, że przyczyną tego jest najnowszy Firefox w wersji 2.0.4 więc po instalacji niższej wyłączyłem automatyczną aktualizację by uniknąć kłopotów.

A co ma GG wspólnego z FF :shock:

Przecież gadu-gadu korzysta z IE

:-s

Tym działaniem właśnie przysporzysz sobie ich więcej

Nie wiem co ma wspólnego z FF, lecz tak zrobiłem i problem znikną a próbowałem wszystkiego, poprzez dll i Unlockera i edycje plików.

Pomogła reinstalka gg i tyle.

Możliwe, bo po reinstalce GG nie resetowałem kompa. Tak czy inaczej trzeba próbować co możliwe :slight_smile:

Przeinstalowanie GG nic nie daje >_> Może zainstalować AQQ ?

A czyścisz rejestr po usunięciu GG ??