Formatowanie i instalacja XP ?!

Witam,

Zderzyłem sie z dziwnym problemem. Muszę zrobić reinstalacje XP PRO.

Uruchomienie płyty instalacyjnej wywołuje komunikat, że wersja XP na kompie jest starsza niż wersja na CD i operacja jest niemożliwa do wykonania.

Odpalenie płyty instalacyjnej z XP wraz z uruchomieniem kompa, wywołuje ten sam komunikat. Próbowałem trzy różne płyty z XP PRO (legalne) i efekt jest ten sam.

Róznież z operacja “format c:” jest przerywana i w żaden sposób nie mogę sformatować patrycji C.

Proszę o sygestie jak inaczej sformatować partycje C.

Programy: XP Pro SP2

Z góry dziękuję.

:roll: zerknij tutaj:

http://www.sciagawa.pl/a/2149.html

a także tutaj:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … rmatowanie

pamiętaj także o funkcji “szukaj” na naszym forum… :stuck_out_tongue:

heh wkłasz płytke do napedu ustawiasz w biosie bootowanie z cd potem wciskasz dowolny klawisz i naprawiasz lub formatujesz :wink:

Jak nie pójdzie to Partitio magic,albo komenda fixmbr w konsoli odzyskiwania na płycie instalacyjnej Windowsa XP.

Pod DOS-em - format c:

:?

Winą za owy komunikat jest zainstalowany service pack 2. Zintegruj service packa2 z płytą instalacyjną windowsa powyższy komunnikat nie powinien się pojawić. Jak to zrobić było opisane na forum.

Inne wyjście z sytuacji jeżeli na partycji systemowej masz system plików FAT32 ustawisz w Biosie botownie ze stacji FDD i odpalasz kompa z dyskietki startowej win 98 i wpisujesz:

format c:

po sformatowaniu kompa restart w biosie przestawiasz botowanie na CD. Wkładasz płytę instalacyjną win XP i dalej instalacja przebiega bezproblemowo.

Dzięki Fiesta. Twoje rady były najbliżej rozwiazania problemu.

Płyta botowalna musi zawierać zintegrowany XP z SP2, dokładnie tego systemu jaki zamierzamy ponownie zainstalować i mimo to niekoniecznie ten sposób okaże się skuteczny.

Jeżeli partycja podstawaowa była w NTFS, to dyskietka startowa win98 z FAT32 na nic sie nie zda.

Rozwiazanie jakie okazało sie skuteczne:

Ze strony Microsoft przygotowałem sześć dyskietek, ustawiłem botowanie:

A, CD-ROM, Hard Disc.

Po czym odpaliłem dyskietki. Poszło bez najmniejszego problemu.