Nieprawidłowa relokacja biblioteki DLL systemu

Od pewnego czasu gdy chcę zainstalować Adobre Reader lub uruchomić kalkulator systemowy otrzymuje taki błąd:

Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja nie będzie działać prawidłowo. Powodem relokacji było to, że biblioteka DLL C:\WINDOWS\system32.dll zajmowała zakres adresów zarezerwowanych dla systemowej biblioteki DLL. Należy skonsultować się z dostawcą w sprawie nowej biblioteki DLL.

Wiem, żę problem jest znany, sam osobiście miałem taki problem kiedyś i rozwiązaniem było odinstalowanie jakiejś tam poprawki (wtedy używałem Vista tranformation pack 6.0). Kiedy wyrzuciłem Transformation packa, zainstalowałem tą poprawkę razem z innymi poprawkami (automatyczna aktualizacja). Teraz nie wiem skąd ale problem pojawił się znów :confused: Chciałem znów usunąć tą poprawkę ale już nie mogę bo nie dawno wywaliłem z folderu WINDOWS wszystkie pliki z początkiem $$.

Jak się mam uporać z tym problemem ?

No tak…

Też to miałem…

Należy sprawdzić czy ten plik istnieje.

Jak tak, to znaczy, że jest po prostu uszkodzony.

Jak go nie ma, to trudno :slight_smile: Mój mini-poradnik pomoże w obu sytuacjach! :smiley:

  1. Wchodzimy na stronkę http://www.dll-files.com/ i szukamy odpowiedniego pliku z rozszerzeniem .dll (w tym wypadku user32.dll)

  2. Ściągamy.

  3. Włączamy tryb awaryjny.

  4. Wchodzimy do folderu z tym plikiem, i podmieniamy je.

  5. Włączamy normalnie OS i wszystko powinno działać OK!*

*Istnieje przypuszczenie, że może to nieco uszkodzić system. Ja za nic nie odpowiadam. Mi to akurat pomogło bo miałem ten sam problem. Podmieniasz na własną odpowiedzialność.

Pzdr.

Ok thanks zaraz sprawdzę xD

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 2:05

Ha :confused: żeby to wszystko było takie proste jak sie wydaje to by było dobrze ;]

Wkleiłem plik user32.dll na jego miejsce no i mam za to inny problem. Otrzymuje takie coś :

Biblioteka systemowa DLL user32.dll została zrelokowana w pamięci. Aplikacja nie będzie działać poprawnie. Powodem relokacji jest to, że biblioteka systemowa DLL C:\WINDOWS\system32\SHELL32.dll zajmowała zakres adresów zarezerwowanych dla systemowej biblioteki DLL. Należy skonsultować sie z dostawcą w sprawie nowej biblioteki DLL.

Hmmm… właśnie wpadłem na pomysł xD spróbuje z linuxa podmienić user32.dll i SHELL32.dll. Może się uda :wink:

Złączono Posta : 20.06.2007 (Sro) 3:58

Po podmienieniu SHELL32.dll jakieś błędy mi wywaloło ;p

Eh kto mi pomoże się z tym uporać?

Hmm, to dziwne.

Jak ja sobie podmieniłem to mi wszystko działało xD

Spróbuj podmienić sam Shell32.dll.

Jak się nie uda, to reinstalować system trzeba, albo ewentualnie go przywrócić do tego momentu, kiedy było OK (mi to podziałało - zabawy z Vista Transformation Pack wersja druga :frowning: )

Przywróć najlepiej wszystkie biblioteki z płyty XP do oryginalnej postaci i obejdzie się bez formata.

Włóż płytę z Windowsem do CD i daj polecenia:

START -> uruchom -> sfc /scannow

a póżniej (może być wymagany restart maszyny)

START -> uruchom -> sfc /purgecache

Po tym tricku to dziś muszę postawić system od nowa. :confused: :confused: :confused:

dlaczego system od nowa ??

niektóre programy owszem mogły przestać działać to poprostu przeinstaluj je.

System sie nie uruchamia w ogóle ;/ ładuje się system i ten niebieski pasek pod Windows XP sie zatrzymuje w połowie i koniec ;/

może rzeczywiście twój system był w takim stanie że bez formata się nie obejdzie.

Podałem ci sposób który polecają także inne osoby i sprawdzałem go osobiście i sam także bym go zastosował w takim przypadku jak twój.

Ja bym już tego formata zrobił, tylko zgraj ważne pliki.

I W ŻYCIU NIE INSTALUJCIE VTP CZY INNEGO SZAJSU PSUJĄCEGO SYSTEM. Już lepiej zainstalować np. Xpize lub Vista Inspirat

http://www.xpize.net/ + ładny skin Luna Element 5.1 Black

http://www.deviantart.com/deviation/57571128/

Spoko rozumie ;p ja tam lubię robić formaciki przynajmniej mam dysk czysty :wink: