Problem z niewłączającym się komputerem

tak jak w temacie jestem już na skraju wykończenia nerwowego ale co tam, przejdę do opisania problemu:

na początek config:

AMD Duron 800 Mhz

ECS K7S5A

2 x 256MB GoodRam 333 MHz

GF Fx5200 128/128

Seagate Barracuda 80 GB 7200

Codogen 300W

Windows XP Professional SP2

Po włączeniu komputera załadowania ustawień biosowych komputer przystaje do ładowania systemu i na tym

momencie ( naturalnie moja wersja windowsa jest 32 bitowa, użyłem tego obrazku żeby lepiej nakreślić sytuację ) komputer restartuje się samoczynnie po czym koło się zameka. Próbowałem już chyba , wszystkiego, mianowicie:

* temperatury OK

* w trybie awaryjnym nie da się też uruchomić

* po przez funkcję CHKDSK z płyty windowsa nie dało rady, pomagał tylko format tymczasowo, ale potem problem i tak powracał

* instalowałem system na dwóch różnych dyskach i to samo.

Więcej już się chyba nie da zrobić. Pomocy!

zasilacz nie trzyma napięć, ciesz się, ze dotąd komp nie poszedł z dymem… zmień na deltę lub fortrona 350W HLN z allegro i sprawdź czy będzie lepiej, na tym zasilaczu to lepiej nie jechać…

nie wystarczy zwykły fortron 350W musi być z tym HLN? taki może być?

no niby może, ale ten:

http://www.allegro.pl/item207615454_meg … a_pci.html

będzie cichszy… jak masz możliwość to pożycz od kogoś dobry zasilacz, a nie tego codegena… wtedy będziesz miał 100% pewność… zobacz czy kondensatory na płycie nie są popuchnięte lub wylane… płyta też nie jest najwyższych lotów - ECS… sprawdź najpierw ten zasilacz…

aha czyli to nie do końca zasilacz tak?? :smiley:

jednoznacznie tego stwierdzić nie można, ale módl się aby to był tylko zasilacz… bo przy codegenie 300W to 90% szans że siadł i duże szanse na to, że mógł spowodować większe szkody…

powiem Ci że po formacie działało w miarę normalnie, ale do czasu. ofiarą tego zasilacza jest już 1 kość 256 ddr ramu i dysk seagate 20 GB .

i trzymałeś go nadal?? sprawdź kondensatory na płycie ale zasilacz do wymiany na 100% strach trzymać to w kompie…

to było z jakieś 3 lata temu i nie za bardzo wiedziałem co to napięcia kondensatory etc… ale moje nie widzę że są spuchnięte albo by ciekły.

jest szansa, że płyta ocalała… zmień zasilacz…

dzięki Tobie jestem 60 zł w plecy bo płyta ECS K7S5A ma wejście do zasilania na 20 pinów a nie 24 ! kOCHAM ciE

Jesli zasilacz ma 24 piny, to musisz po prostu odizolowac 4 piny i bedzie OK :slight_smile: Nie stresuj sie tak, wszystko bedzie ok.

dobra! już zajarzyłem przepraszam za to co wyżej napisałem - byłem w sklepie i dostałem przejściówkę, przepraszam.

to teraz napisz czy działa :slight_smile:

naturalnie że działa. codogen to padaka i . dziękuję! temat: closed :slight_smile: