Podłączenie kompa do TV

Witam. Kupiłem sobie dzisiaj używaną kartę GeForce 4 MX 440 with AGP8X. No i zauważyłem, że ma ona wyjście TV-OUT, pomyslałem że do filmów mogę sobie spoko do niej TV podłączyć. A więc zapoznałem się z instrukcją z książeczki obsługi, lecz kilku rzeczy nie rozumiem i prosze o dokładne wyjaśnienie moich wątpliwości. A więc od początku:

Co to ma znaczyć? Czy podłączony ma być jednocześnie monitor i TV ??

No i ja niestety nie mam tej zakładki nView ponieważ nie mam oryginalnych sterów z dołączonej płytki. Tylko jakieś inne o które pytałem się parę tematów niżej.

A więc jak to zrobić ??? Proszę o pomoc.

"Co to ma znaczyć? Czy podłączony ma być jednocześnie monitor i TV "

to znaczy że musisz podłączyć kabelek s-video przy wyłączonym kompie z uwagi na ew przepięcia. możesz mieć włączony jednocześnie monitor i TV.

"Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpicie, wybierz właściwości i zakładke Ustawienia i kliknij Zaawansowane, wybierz nView, kliknij Ustawienia urządzenia, wybierz ekran i zaawansowane

No i ja niestety nie mam tej zakładki nView ponieważ nie mam oryginalnych sterów z dołączonej płytki. Tylko jakieś inne o które pytałem się parę tematów niżej. "

W ustawieniach karty poszukaj Wymuszaj wykrywanie TV.

Ja Ci się uda to potem po restarcie już bedziesz mógł oglądać filmy na TV

Co do dalszych porad

Polecam tryb pojedyńczy (nie klon) i we właściowściach TV wybiesz sposób łaczenia nie Auto tylko composite.

th_akces_kabnonmid0020_dc6b3.jpg

tak wygląda kabel aby podłączyć TV z kompem :] (tutaj jest ze złączem s-video) i scart (euro)

wsadzasz wtyczkę s-video do karty graficznej (ta okrągła) i złącze scart do TV…

odpalasz kompa i TV przełączas TV na AV (tryb odbioru ze złącz scart itp)

Teraz czas na kompa:

w tray’u masz ikonkę nvidii, klikasz prawym klawiszem, następnie

nView-klon-Monitor do TV

teraz OK i powinieneś mieć już obraz i tu i tu :]

przynajmniej u mnie to tak wygląda ;]