Pogadajmy :)

Czy nie uwarzacie ze forum jest wzasadzie o tematyce dotyczacej bogatego działu informatycznego i w dziale na luzie lepiej by było pogadać o jakiś ciekawostkach zwiazanych z tym zagadnieniem informatycznym ,czy innymi ciekawostkami ze świata techniki niz pisania bzdurnych tematów ot takie tam przemyślenia . Napiscie co o tym sądzicie itp… to poprostu wolna dyskusja :):slight_smile: Tylko proszę bez kłótni :):):slight_smile:

Pysiu, jestem za. Ogólnie powiem ze ciekawy pomysł.

:o

dziwnie to brzmi i wygląda… fakt forum jest w stricte określonych ramach i dlatego zapewne na nim się udzielamy, ale dzial Na Luzie jest po to żeby (chyba) zamienić czasem problemy naszych komputerów na luźniejsze pogadanki :roll: nie bądźmy koniem z klapkami na oczach :!: jeżeli już z “Na Luzie” zrobimy tylko dział o nawet szeroko pojętej informatyce to nie będzie to już dział “Na Luzie”… o ciekawostkach ze śwata informatyki też można w nim popisać, ale bardziej wydaje mi się, że powinien służyć czemuś bardziej frywolnemu…

ogólnie jest to zły pomysł i według mnie wprowadzenie go w życie mocno obniży notowania forum wśród userów :!:

Witam,

hehe, no od początku mojego uczestnictwa w tym forum czekałem na taką inicjatywę.

95% tematów w dziale Na luzie nie powinno w ogóle ujrzeć światła dziennego.

Ten dział ma również pysiu służyć do prowadzenia luźnych rozmów

na tematy nie związane z tematyką innych działów, jednakże masz całkowitą rację.

Z ostatniego miesiąca za sensowne uznałbym może z 10 tematów,

reszta to totalna bzdura i dlatego rzadko się tu udzielam.

Z tego też powodu mój głos to TAK i prośba do innych użytkowników,

aby przmyśleli ten topic. Od gadania bzdur jest SB,

i to tam powinny mieć miejsce wymiany poglądów na zbędne tu tematy.

Poza tym zawsze nurtował mnie fakt, czy np. twórców wielu ankiet,

jakie nawiedziły ten dział interesowało naprwadę to,

co na dany temat myślą użytkownicy,

czy też tylko tłukli w ten sposób posty.

UPDATE

tak BANITA , ale zwróć uwagę ile tematów w ogóle tyczyło się czegoś godnego uwagi.

Nikt nie mówi, żeby zrobić tu tylko informatyczny “pub”,

jednak twórcy tematów powinni czasem zastanowić się nad jego założeniem, nie uważasz?

UPDATE 2

a na to nie wpadłem, masz lazikar łeb. :wink: Pomysł dobry.

Pysiu jestem za. Naprawdę dział na luzie ostatnio jest na tak niskim poziomie że aż szkoda gadać. Uważam że nasze forum jest na tyle specyficzne że nbie powinny tam się znajdować tematy typu nabijacz postów. Proponuję rownież aby w dziale na luzie wyłączyć liczenie postów. To zapewne skutecznie odstraszy od pisania bzdurnych postów. :smiley:

genialna myśl, popieram w 100% na luzie co prawda nie powinno być związane tylko z informatyką itd ale w ostatnim czasie to naprawde zrobił sie tu straszny bałagan i chyba czas to zmienić, a więc mój głos Tak :slight_smile:

EDIT:

Myślę, że powinien zostać gdzieś przyklejony temat np. Fajne linki. Po co zakładać kolejne tematy tylko po to by wrzucić do niego jeden fajny link.

A stało się ostatnio to bardzo popularne.

Podobne zdanie mam o dziale gry i telefonia komórkowa.

Jaki sens ma pisanie postów:

Tak świadomie napisałem wyraz kupował z błędem, ale w tych działach to norma.

Czy to wnosi coś nowego do tematu dyskusji w tych działach ??

IMHO nic :!: :!: :!:

Dlatego jak nie trudno zauważyć nie bywam w tych działach zbyt często, a w dziale gry już wogle. :?

Podpisuję się za tymi wszystkimi w/w argumentami.

Jestem za

Fakt,że ostatnimi czasy dział “Na Luzie” przehodzi samego Siebie,ale bez przesady. W końcu po to on jest,żeby pogadać na luzie i nie koniecznie na temat informatyczny… Zaprawde przydaje się taki odskok od czasu do czasu…

Ja proponowałbym jedynie zaostrzenie rygoru moderatorskiego w tymże dziale i w razie czego blokowanie niektórych, wykraczających poza "dobry smak"tegoż działu,tematów.

kiedy “strażnicy teksasu” kilkakrotnie jednakowo przypominają userowi o czytaniu regulaminu (tzw. powielanie)… jeżeli będziemy aż tak drobiazgowi to ze wszystkich działów powinno wylecieć około 50% postów!!

zresztą w dziale “Na Luzie” również moderatorzy się ostatnio nieźle udzielali i było miło i wesoło i wogóle było fajnie… :slight_smile:

Dobry pomysł… ostatnio ludzie na forum pisza bzdety…

to jest po prostu dramat internetu polskiego jesli

chodzi o to.Mysle ze poprze cie wielu userów

znudzonych takimi temetami! Ja też!Za

dużo tych lamerów!

calkowicie za jestem :slight_smile:

Każde forum ma taki dział tylko różnie się on nazywa, więc uważam osobiście, że pomysł jest nietrafiony.

Ale jeśli większość “sztywniaków” zadecyduje, że nie ma na tym forum miejsca na takie działy z przymrużeniem oka to trudno.

Jest to jednak bardzo dobry pomysł na wykurzenie mnie z tego forum bo jako wirus “kerimus” zagnieździłem się właśnie przede wszystkim w tym dziale, więc życzę powodzenia w forsowaniu tego pomysłu! !!

Takie jakieś, nie stosowne. Nie podoba mi się ten pomysł…

:o :o :o

no to trza uważać…

Popieram wypowiedż fiesty.

Jestem za …

Tak tytułem przypomnienia - dla tych, którzy nie są na forum od początku.

W chwili powstania było tu znacznie mniej działów i siłą rzeczy trzeba

było coś zrobić z postami, które wykraczały poza ich ramy .

Temu służyl dział Na Luzie .

Teraz jest więcej, łatwiej jest umiejscowić swój problem.

Ale dział Na Luzie stał sie miejscem lokalizacji różnych dziwnych

topiców, z których większość nadaje się do kasacji.

Zdaję sobie sprawę z chęci wygadania się, ale to co się w nim

dzieje i w którym kierunku się rozwija - przechodzi ludzkie pojęcie.

Jeżeli User zakłada topic o różnicy między kanapą a tapczanem,

to o czym to świadczy ?

A takich dziwacznych topików jest więcej. Nie chcę przechodzić w

skrajność i stawiać wniosku o kasację tego działu, ale znaczna

część postów nie przynosi chluby ich Autorom.

Niektórym bowiem myli się luz z brakiem kultury, swobodniejszy

dobór argumentów z brakiem szacunku dla interlokutora.

I wcale nie chodzi tu o wysiudanie takiego czy innego Usera,

bo każdym forum jest miejce na swobodniejszą dyskusję,

ale o wyplenienie złych obyczajów, które zainfekowały ten

dział (o innych wspomniał Fiesta ) i nie są powodem do chluby.

…tu mowa o mnie! :wink:

A tak na serio to nie zgadzam się do końca z moim szanownym przedmówcą (Asteriskiem) ponieważ

Akurat ta część pogrubiona cytatu dotyczy nie tylko tego działu, ale każdego innego. Aż roi się od bzdetnych topiców opisanych językiem nieznanej rasy na ziemi gdzie możliwość zrozumienia treści postawionego tematu przekracza możliwości percepcji największego językoznawcy. Okazuje się, że najważniejsza jest konwencja topica (aby tylko o komputerach) a stylistyka i ortografia idzie na bok i jest OK! !!

Jeżeli zaś ktoś napisze najpiękniejszym , wyszukanym językiem, ale w Dziale na Luzie i o zgrozo nie w temacie informatycznym to wyrok skazujący gotowy!

Reasumując “sztywniaki” górą a “luzaki” won! !!