Uzależnienie od komputera

Jak i wiele osób jestem uzależniony.Poszukuje dobrego programu w którym będe miał opcje tj. wybór gry i ustalenie dla niego limitu dziennego.Po przekroczeniu czasu gra się wyłącza.Bardzo was prosze jestem naprawde uzależniony.Pozdrawiam

Krzysztof

Programy to Ci nie pomogą.

szukaj na vortalu lub w google

kontrola rodzicielska ;]

Oczywiście że szukałem ale programy mają blokadę na strony internetowe.Lub limit dzienny.Mi potrzebny program który zablokuje daną aplikacje na jakiś czas

Odinstalować?!

Prosze o sensowne odpowiedzi.W gry można niekiedy pograć :slight_smile:

ja tam wyjeżdżam na 1,5 miesiąca :wink: chciałem wziąć laptopa, ale jednak “rzucam” :mrgreen:

tak więc przy okazji żegnam wszystkich i do zobaczenia jak wrócę

Zainstaluj sobie jakiś program, który po określonym czasie wyłącza komputer :mrgreen:

Prosze ludzie…Mi chodzi konkretnie o limit programu a nie cały komputer…

Najlepszym rozwiązaniem będzie silna wola…

Żadne programy Ci nie pomogą, bo i tak będziesz znał hasło.

Szymoo chyba że mu ktoś ustawi :wink:

Ustawie se takie hasło którego nie zapamiętam ;pp

a ja tu widzę kolejnego ściemniacza który szuka sposobu żeby siostra od kompa odeszła :smiley:

Najlepszym sposobem na pokonanie uzależnienia jest silna wola. Jeśli siedzisz w ciągu dnia powiedzmy 8-9 godzin i nie możesz się oderwać od monitora, to postaraj się każdego następnego dnia siedzieć o 15-30 minut krócej. W ten sposób po pewnym czasie dojdziesz do 2 godzin spędzanych przy komputerze w ciągu dnia. Ja osobiście nie jestem uzależniony, a to tylko dlatego, że sam ustaliłem sobie limit i ściśle się go trzymam: 2h/24h przy komputerze (nie licząc czasu spędzonego w pracy). Pozatym przesiadywanie przed monitorem i katowanie w gry, to strata czasu. Wiem coś o tym, bo grałem w CS’a przez 3 lata. Teraz uważam ten czas za stracony. Jeśli chodzi o instalowanie gier z ograniczeniami czasowymi, to też jest to jakiś sposób, ale bez silnej woli ani rusz. Dobrym sposobem jest znalezienie sobie zajęcia, które zastąpi przesiadywanie przed komputerem, np. wycieczki rowerowe, sporty ekstremalne itd. POWODZENIA 8)

Też bym sie od kompa odzwyczaił chętnie … ale taki program, który rzekomo miałby Ci pomóc to bez sensu, chyba, że ktoś inny Ci hasło ustawi … bo samemu to odinstalujesz i na tym sie skończy.

Ja w zeszłym roku miałem 2 miesięczny odwyk od kompa … strasznie szło … wieczorami to nie było gdzie palca wsadzić, szczególnie, że siedziałem za granicą … później było coraz lepiej …

Teraz sie odciągam jazdą na rowerze, piwkiem ze znajomymi … wyjazdem do domu. :stuck_out_tongue:

A tak poważnie … 3x silna wola i dasz rade wszystkiemu. :slight_smile:

http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_13083/Workrave%201.8.3%20pl.html

nie ma ten program funkcji wyłączania aplikacji ale moze sie przydac

dziwnie mi sie to kojarzy :stuck_out_tongue:

a tak pozatym to najlepiej

Pierwsze objawy zespołu uzależnienia od komputera a

właściwie to internetu wyglądają w ten sposób że

pierwsze co robimy rano to włączamy kompa i sprawdzamy

pocztę , forum itd .

Programy , hm jest to takie oszukiwanie samego siebie ,

tylko nasza wola a jeżeli jej nie posiadamy to niestety terapia

która na zachodzie jest normą a u nas powolutku też wchodzi.

A teraz do osób które to przeczytały , ile z was po przebudzeniu

pierwsze co robi to odpalenie kompa

[-X

Heheheh … no to taka … hmm … przenośnia. :smiley:

Ale naprawde, w pierwszych dniach ciężko sobie ze sobą poradzić. :stuck_out_tongue:

Ja najpierw sie przeciągam i drapie po … :lol:

Dopiero następnie włączam kompa … Drogie Bravo, czy jestem uzależniony? :lol:

Ja wpierw sie musze wyspać 8) później najeść 8) , wyjść na dworek … (nabrać świeżego powietrza) A później włączam kompa :stuck_out_tongue:

Bo nie ma co robić . :? …

Chyba od jutro postąpie inaczej. 8) … Gdziekolwiek pojade ;] :stuck_out_tongue:

Bo Coraz dłużej przesiaduje przy pC :x