Problem z klawiatura. pomóżcie

Mam problem z klawiatura. Gram sobie na kompie a raczej pisze z kims na gg albo na czacie i nagle zamiast “z” pisz mi “y” , nie moge napisac @ i wszystkie znaki interpunkcyjne na klawiaturze sie wymieszały. Dlaczego tak się dzieje. Czy można temu jakos zaradzic. Naprawic (na stale) . Pomozcie

Wykonaj kombinację klawiszy: Lewy Ctrl + lewy Shift. :slight_smile:

albo na pasku koło traya masz (w XP) ikonkę klawiaturki i z 'polski (214) 'zmień na ‘polski’

PS. mam to samo!!

Dzieki. Podzialalo. Nie wiesz dlaczego mi sie tak dzieje. I na czym polega dzialanie lewy CTRL i lewy SHift [ale dzila :)] Dziękuje.

Stało się tak bo niechcący nacisnąłeś kombinację klawiszy lewy Ctrl + lewy Shift na klawiaturze Twojego komputera <- bardzo często się to zdarza i nie tylko Tobie.

Wydaje mi się, że naciśnięcie tej kombinacji klawiszy zmienia układ klawiszy z komputerowego standardu (QWERTY) na układ taki jak jest w maszynach do pisania. Ale pewności nie mam. Chyba o to w tym chodzi (ponieważ osoby, które kiedyś pisały na maszynie mają problem z przestawieniem się na klawiaturę komputera).

Ponowne naciśnięcie tych samych klawiszy (lewy Ctrl + lewy Shift) likwiduje ten problem i przywraca stare, prawidłowe ustawienie klawiszy klawiatury.

No, ale nadal nie wiadomo czy można temu zaradzić na stałe. Można jakoś :D?

Na liście układu klawiatur pozostawić tylko polski programisty i już nie będzie kłopotów z przełączaniem na inne.

Witam,

Start->Ustawienia->Panel sterowania->Opcje regionalne i językowe

i tutaj:

Języki->Szczególy->Ustawienia->Ustawienia klawiszy

i tutaj:

Zmień sekwencję klawiszy

i odptaszkować:

  1. Przełącz języki - dla języków;

  2. Przełącz układy klawiatury - dla układów klawiatury (czyli to, co nas interesuje).

Dzięki za pomoc.