Dodawanie do menu start panelu stworzonego w mmc

Otworzyłem ten temat aby zadać pytanie na które na pewno ktoś zna odpowiedź ja szukałem w różnych miejscach ale nie znalazłem…

Oto pytanie: Stworzyłem swój panel sterowania w mmc (MS Management Console) i chciałbym go umieścić w starcie koło zwykłego systemowego panelu sterowania. Myślę że trzeba dodać coś w rejestrze ale nie wiem jaki klucz i jakie wartości. Proszę o odpowiedź .proszę o odpowiedź…

Jeżeli chciałbyś aby Twoja przystawka MMC była widoczna w menu start Windows XP “od razu”, czyli po prawej stronie tam gdzie ‘Uruchom’, ‘Wyszukaj’, ‘Pomoc i obsługa techniczna’ itp, itd to niestety nie jest to możliwe. Nowe Menu Start Windows XP nie można dostosowywać. To znaczy możesz ukryć niektóre (alb nawet wszystkie) pozycje tego menu ale własnych pozycji dodać nie można. Ale możesz włączyć pokazywanie menu ‘Narzędzia administracyjne’ (poszukaj w opcjach Menu start i wybierz jedną z trzech dostępnych opcji) a skrót do swojego pliku mmc umieścić w folderze C:\Documents and Settings\All Users\Menu Start\Programy\Narzędzia administracyjne.

Ato dla czego??

f0308039faeb4b92m.jpg

:slight_smile:

Dobra, dobra… zamiast się tu z nami drażnić lepiej napisz jak to zrobić :slight_smile:

Najprościej zrobić to tak pokażę na przykładzie Gadu-Gadu

Start >> Uruchom >> regedit

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}

PPM na domyślna po prawej >> wpisz nazwę jaka ma się wyświetlić np.Gadu-Gadu >> zatwierdzasz

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}\DefaultIcon

DefaultIcon jeśli nie ma to tworzysz >> PPM na domyślna po prawej >> wpisz ścieżkę do ikony jaką chcesz np. C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\icons\config.ico

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}\Instance\InitPropertyBag

PPM po prawej >> Nowy wartość ciągu o nazwie command >> wpisz nazwę jaka ma się wyświetlić np.Gadu-Gadu >> zatwierdzasz

PPM po prawej >> Nowy wartość ciągu o nazwie Param1 >> wpisz plik uruchamiający program np.C:\Program Files\Gadu-Gadu\gg.exe

6832479c7a2e4637m.jpg

:slight_smile:

Byłeś szybszy :slight_smile: Ale sam też znalazłem

A żeby “moje było na wierzchu” :slight_smile: dopiszę, że trick polega na podmianie elementów docelowych (i nazw) już istniejących pozycji Menu Start takich jak ‘Moje Obrazy’, ‘Moje Wideo’ i ‘Określ dostęp do programów…’. Oraz to z Twojego przykładu - możliwość dodania linku do strony WWW (ten CLSID{2559a1f6-21d7…)

Więc - dodanie nowych elementów do prawej strony nowego Menu Start Windows XP nie jest wcale takie trywialne i musi odbyć się kosztem zmiany/likwidacji innego elementu.

Ale dziękuję za wskazówkę. Tego tricku nie znałem a może się kiedyś przydać :slight_smile:

Tego nie znalazłem ale sam rozpracowałem

Oprócz jednego wpisu system nie pozwala zrobić więcej pozycji,ale i na to znalazłem sposób.

są tam klucze

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f0-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> pozycja wyszukaj >> zostawiłem

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f2-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> Zabezpieczenia systemu >> zostawiłem

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f3-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> Uruchom >> zostawiłem

oraz są klucze które można przerobić

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f1-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> Pomoc i obsługa techniczna >> wyłączona nie używam

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f6-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> Poprzednio podałem co zrobić z tym kluczem

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID{2559a1f7-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}] >> Określ dostęp do programów >> jest w panelu sterowania,dodaj/usuń prog.

Czyli możemy zrobić sobie trzy swoje wpisy do działających programów jak to zrobić opisałem poprzednio.

Po każdej zmianie w rejestrach konieczny restart by zadziałało

Zrobić kopie zmienianych kluczy i zachować gdyby ktoś chciał powrócić do poprzednich ustawień .

Pamiętać jakie klucze zmieniamy ponieważ w opcjach --> PPM na Start >> Właściwości >> Menu start >> dostosuj >> zaawansowane >> elementy menu start pozostają stare nazwy.

Dodatkowo tak jak kolega napisał można

Może komuś się przyda.

:slight_smile:

Oczywiście te klucze można przerobić jeśli komuś tak pasuje.

Wszystko idzie sprawnie no i oto mi chodziło thx :mrgreen: