Windows XP Professional, znikajace ikony przy zalogowaniu

Witam wszystkich. Mam pewien problem. Otoz po wlaczeniu komputer i zalogowaniu ani ikony z pulpitu ani pasek zadan nie chca sie uruchomic. Po uruchomieniu pliku Explorer.exe przez Menadżer zadań po chwili zostaje on automatycznie zamkniety. Jesli ktos mial podobny problem i jakos sie z tym uporal prosze o pomoc.

Dolaczam jeszcze moj log z HiJack This


Tak ma to wyglądać

Asterisk

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Log jest w porządku.

To co w tej sytuacji będzie najlepszym rozwiązaniem to naprawa pliku explorer.exe :

Ustawiasz bootowanie w BIOS-ie z płyty CD.

Wkładasz do napędu płytę XP.

Bootujesz z niej system, aż zobaczysz ekran instalacji.

Będziesz miał tam 3 opcje do wyboru, klikasz napraw bieżącą instalację (w tym celu naciskasz klawisz R ).

Następnie logujesz się do swojej instalacji, zapewne masz jeden system więc klikasz 1 , później wpisujesz hasło administratora(jeśli nie masz klikasz po prostu Enter )

Następnie wpisujesz komendę:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

Po wszystkich wpisujesz exit i naciskasz Enter.

Ja miałem tak samo mi program SafeLock pozmieniał wartości w rejestrze i nie miałem rzadnych ikonek po zalogowaniu i na dodatek nie miałem w procesach uruchomionego explorer.exe ale z pomoca na forum doszedłem i naprawiłem (z pomoca)

Kiedy juz wybieram naprawe bierzacej instalacji i loguje sie do mojej instalacji, przepisuje komende to wyskakuje error ze plik o podanej lokalizacji nie istnieje. Probowalem juz zmieniac X na “litere” napedu w ktorym jest plyta ale nadal nic nie dalo. Jak wpisywalem ta komende przez wiesz polecen podczas normalne zalogowania do systemu byl komunikat o podmianie plikow ale nadal nic sie nie zmienilo.

Hmmm.

Faktycznie mój błąd, zapomniałem dopisać ze X to litera twojego napędu CD/DVD. Komenda jest bankowo poprawna, masz płytę instalacyjną Windows XP?

Tak jest to plytka z ktorej byl instalowany aktualny system. Sprawdzalem czy ten plik jest na plycie i wszystko ok to samo w folderze windows. Dziwi mnie tylko dlaczego jak zaloguje sie normalne, wlaczam wiersz polecen i wpisuje ta komende to niby wszystko ok, ale ta sama komenda nie chce dzialac jak wpisuje ja tak jak to wytlumaczyles.

Sprawdź dokładnie oznaczenie napędu CD/DVD.

Bo innej opcji nie widzę.

Faktycznie moj blad. Z okazalo sie ze dysk byl pod innym oznaczeniem niz normalnie powinien byc. Niby juz wszystko ok ale jak wpisuje komende to wyswietla ze nie mozna zamienic podanego pliku.