Czyszczenie dysku 100%

Mam takie pytanko. W przypadku użycia programu do odzyskiwania danych np. PC inspector file recovery widzimy pliki juz downo usunięte. Gdzie informacja o nich jest przechowywana i jak się jej pozbyć aby odzyskanie danych nie było już więcej możliwe w żaden sposób?

File Shredder i ogólnie to co w goolge. Chociaż tak na prawdę w 100 % skuteczne skasowanie danych z dysku polega na spaleniu go w piecu elektrycznym. Wszystko zależy od determinacji i środków jakimi dysponuje ktoś, kto będzie chciał odzyskać dane lub chociaż ich część. Ale, jeżeli nie naraziłeś się CBA, to w/w sposób wystaczy :).

z dysku zawsze będziesz mógł większość żeby przywrócić. nawet po formacie dysk nie jest czysty. tylko zerowanie dysku wszystko kasuje i zapisuje same 00000. dysk jest wtedy taki jak ze sklepu. nie wiem czy o to Ci chodziło… :oops:

A jak sie te zera “robi” ??

Jackeer.

1sek. szukania w google. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=zerowanie+dysku&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

Dysk należy nadpisać odpowiednim algorytmem certyfikowanym przez Agencje Rządowe (najlepiej).

Bezpieczne Algorytymy

Złączono Posta : 10.07.2007 (Wto) 22:47

Jeśli chcesz to zrobić za darmo sciągnij Ashampoo Antispyware (wersja 30 dni trial). Program antispyware ale posiada funkcję kasowania danych dwoma silnymi algorytamami. Oczywiscie robisz to z poziomu Windows. Jeśli chodzi o nadpisywanie danych z poziomu DOS to (program komerycjny, zabija na amen; wersja demo nadpisuje zerami i jedynkami - do niszczenia filmów i zdjęć wystarczy):

Killdisk

“Domowy” sposób -> zapchać dysk zdjęciami (albo film) na maxa, skasować i znów wgrać zdjęcia na max (ile się zmieści na dysku) i tak pare razy…

No tak no tak tyle ze ja che usunąć już usunięte pliki.

Nie wiem na jakiej partycji “są” te “usunięte” pliki (czy systemowa czy nie). Zastosuj się do tej rady. Jeśli to jest partycja nie systemowa to tworzysz katalog i…

Czyli kopiujesz do tego katalogu ile się da zdjęć, filmów itp. (czegokolwiek; samo przekopiowanie/zapchanie tego obszaru - wolnego - innymi danymi już powinno wystarczyć). Następnie możesz użyć programu o którym Ci mówiłem (Ashampoo lub Eraser) -> zaznaczasz folder (np. w Ashampoo jest funkcja niszczenia wskazanego folderu) i nadpisujesz (w przypadku użycia tych programów wykonanie tej czynnosci tylko raz wystarczy). W przypadku nie użycia softu do usuwania danych poprostu kopiujesz do tego katalogu dane i usuwasz (nadpisujesz ten obszar na którym był “niechciany” plik innymi danymi).

Jeśli wykonasz to tak jak napisałem tych danych już nigdy nie odzyskasz, nawet w labolatorium (99.9%).

Hmm jest prosty sposo na wymazanie danych - magnes… przykladasz jakis mocniejszy magnesik do dysku i pffff ni ma nic :slight_smile: Nic co piekne nie trwa wiecznie… Mozesz przy tym zabiegu uszkodzic dysk :stuck_out_tongue: