Komputer po wyłączeniu sam się włącza

No to tak jak w temacie wspomniałem, gdy wyłączam komputer i jest on wyłączony to po jakimś czasie sam się włącza. Dzieje się tak odkąd mam internet.:frowning: Mam sieć lokalną. Niekiedy po wyłączeniu odrazu się włącza a niekiedy po jakimś czasie.

mam taką praktyczną radę. wyłącz zawsze z tylu przycisk zasilania przy zasilaczu. spróbuj reset biosu może pomoże

bolekbolek wyłącz w BIOSie funkcję wake on LAN

zawsze wyłączam przez listwe ale mnie to denerwuje bo niekiedy on sie odrazu włącza po wyłączeniu :shock:

Złączono Posta : 26.0.0 (Lipiec)20:2

grzegorzch a mógłbyś podać w jakim menu się ta opcja znajduje??

Jeśli nie masz jakiegoś robactwa, to może Ci się przegrzewać pecet lub po prostu pada zasilanie - zasiłka, mobo albo grafa.:mrgreen:

Power Managment Setup - Wake Up On LAN

Ustawiasz na disabled.

gugu007 przeczytałeś dokładnie post?? wątpię :slight_smile:

komputer po WYłączeniu sam się WŁącza!!

jak może być to spowodowane robactwem, albo przegrzewaniem??

bolekbolek przeglądnij wszystkie menu w BIOSie w poszukiwaniu tej opcji, nie wiem przecież jaki masz BIOS, a nawet jak bym wiedział, to nie znam rozmieszczenia opcji we wszystkich typach BIOSów na pamięć.

jeśli nie masz takiej opcji, albo jest wyłączona, to ustaw w BIOSie aby komputer po powrocie zasilania w sieci ci się nie włączał.

Może być taka sytuacja, że masz jakieś zaniki napięcia w sieci elektrycznej, a w BIOSie masz np ustawione, aby po zaniku napięcia i jego powrocie komputer sam się włączał.

mam dwie opcje:

1.Wake Up

2.WakeOnLan

mam dwie dać na DISABLED??

WakeOnLAN ustawiasz na Disabled.

Tę pierwszą pozostaw bez zmian.

zmieniłem na Disabled i dalej bez zmian :frowning:

bolekbolek daj Wake Up też na Disabled

Wszystko działa :lol: Dziękuje Wszystkim za pomoc :smiley: :smiley: :smiley: