Jak włączyć dymki w windows Xp

Chodzi mi o takie żółte dymki co wyskakują np odrazu jak sie zainstaluje windowsa to tam jakies wskazówki w tych dymkach sa … użyłem jakiegoś programu do gier żeby lepiej działały i on to chyba wyłączył. To samo jak mam włączone dzwięki jak sie komputer włacza i wyłacza a ich nie ma :confused: kurde mozecie mi pomóc ?:>

Uruchamiasz notatnik, wpisujesz w niego to:

Windows Registry Editor Version 5.00

;Dreambrain

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced]

"EnableBalloonTips"=dword:00000001

Zapisujesz jako np. dymki.reg i uruchamiasz.

Odnośnie tej sprawy to upewnij się, czy przypakdiem w tym miejscu:

nie masz wybranej opcji “Brak dźwięków”

Jeśli chodzi o dzwięki to własnie tam jest Domyślne Dla windows … Zauważyłem ze nie ma tez dzwięków jak wyskakuje bład :confused:

Złączono Posta : 20.07.2007 (Pią) 10:15

PS: jesli chodzi o to dymki.reg to jest inny sposob? Bo oglnie nie działą mi komenda regedit nawet i wydaje mi sie ze to jest wina tego ze dymki.reg nie zapisuja sie w roższeżeniu reg…

Nie możesz otworzyć rejestru :?:

nie moge :frowning:

Trochę dziwne :slight_smile: C:\WINDOWS\regedit.exe jeśli w ogóle nie możesz otworzyć to klucze do rejestru możesz dodawać przez: wiersz poleceń ale z tym jest sporo roboty. Otwórz CMD i wpisz reg add /? i tam będziesz miał pomoc jak się w tym poruszać, ale jak mówiłem już wcześniej…

Opcję włączania i wyłączania “dymków” oferuje również program xp-Antispy. W angielskojęzycznej wersji tego programu opcja ta nazywa się “Don’t show BallonTips anymore” i możesz ją włączyć lub wyłączyć. Nie wiem co spowodowało u Ciebie wyłączenie tych dymków ale możesz sprawdzić, czy po zainstalowaniu tego programu nie znajdziesz tam tej opcji jako zaznaczonej. Wtedy wystarczy ją “odptaszkować”.

Tutaj możesz pobrać rózne wersje językowe (w tym polską) tego programu.

Proponuję odpowiadać jednak na pytania Autora.

On decyduje, czy mu to potrzebne czy nie.

Kasuję.

serwer Czy oprócz tego że nie ma dźwięku i nie możesz wejść do rejestru dzieją się jeszcze jakieś inne, dziwne rzeczy? Może masz jakiś syf na kompie i stąd takie przygody?

Dymki naprawiłem wystarczyło ze skopiowałem regedit.exe z płyty win xp i skopiowałem go do c:windows i uzyłem tego wpisu do rejestru co podał Dreambrain. A jesli chodzi o dzwieki to nadal nie wiem co jest nie tak chociaz wszystko mam właczone i podgłoszone na full :frowning: