Dwa napędy optyczne na jednym komputerze

Nie wiem jak podłączyć 2 napędy (LG nagrywarka cd i LG nagrywarka dvd), tzn wiem trochę ale wykrywa mi tylko 1 :frowning: . Wszystko jakoś dziwnie wygląda bo jak podłącze 2 i w win wezmę Wysuń to 2 mi sie wsuwają a tylko z tego 1 czyta płytkę 2 w ogóle nie wykrywa nawet nie jest pokazana. Pewnie coś w kablach mam coś namieszane. sa400004cd6.jpg

Zworka jednego musi być ustawiona na slave- a czy jest jak nie to przestawiaj i próbuj.

w górnym napędzie nie ma kabla zasilania

Co do zasilania to wiem tymczasowo odłączyłem, zobaczę z tą zworą jak ją znaje

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 0:08

Nie mam pojęcia co to jest ta zworka i gdzie ona jest wiem natomiast bo wcześniej miałem już 2 napędy i było ok i ta nagrywarka cd była 1 napędem to chyba teraz muszę zrobić żeby nowa nagrywarka dvd była 2 napędem bo wcześniejszy odtwarzacz dvd padł

Zworka to taki malutki klips łącząct takie dwa maleńkie bolce z tyłu obudowy… zaraz obok zasilania…

Najlepiej jak by były na jednej tasmie. Jeden wtedy na master a drugi slave

masz na obudowie kazdego z napedow opis w jakiej pozycji jest zworka zeby np naped byl jako master i slave i to tez musisz zrobic, ustawic jeden na master a drugi na slave i powinno hulac.

Nie wiem czemu ale dalej nie czaje, nic na obudowach nie pisze prócz jakiś literek. Mam 2 zworki jedna z takim czymś na górze ze może sie zapiąć a 2 bez tego. Napiszcie dokładnie jaka taśma i jaka zworka do którego napędu sa400001ox1.jpg

a wyglądają tak http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/pics/zworki.gif

Właśnie o te literki chodzi jeśli masz napędy LG to masz SL czyli slave MA czyli master i coś na C nie pamiętam i jeden napęd ustaw na master a drugi na slave wszystko po podłączaj i będzie git

Sześć bolczyków (trzy pary) i zworka bez kabelków. Na jednym zwierasz slave a na drugim master i po bólu. Musi chulać.

Mam pytanie ile zworka ma dziurek?

rafal92

CS - cable select czyli w zależności jak podpięte do kabla ata, z tym że nie zawsze działa to dobrze

Dwie, zworka wystarczy na napędzie master (i wpinasz tak jak dla master), na drugim możesz ją całkiem wyciągnąc wtedy z automatu pójdzie na slave…

Dobra chyba zaczaiłem

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 1:05

Nadal pokazuje mi tylko cd rom :?

Złączono Posta : 24.07.2007 (Wto) 1:14

Uruchomiłem ponownie i jest już dobrze :smiley: właśnie z tymi zworkami nic nie wiedziałem pod sam koniec zaczaiłem ze trzeba wyciągać jakieś malutkie coś i przestawiać. Myślałem, że to już tak jest, że sie nie rusza ale jednak heh. Dzięki wam bo jeszcze trochę i bym wyszedł z siebie :twisted:

nie zawsze ruszy bez drugiej zworki, zalezy od biosu.

mozesz sporobowac podciagnac wydajnosc i poszukac w googlach ktora do ktorej wtyczki od tasmy najlepiej jest podpiac urzadzenie na masterze a do ktorej slava, jakkolwiek nawet jak jest inaczej bedzie dzialac.

ja na Twoim miejscu wrzucilbym DVD na wtyczki blizej plyty na masterze a to drugie co tam masz na koncu tasmy na slava, nie wiem czy tak faktycznie bedzie dzialac ale na chlopski rozum powinno :slight_smile: