Poszukuję programu do formatowania dysku!

Poszukuję jakiegoś programu do formatowania dysku twardego ale z taką opcją gdzie np. mogę sobie zaznaczyć że te pliki nie zostaną usunięte przy formatowaniu. I jesczze jedno, czy można jakoś sformatować dysk twardy na którym jest Windows? Ale tak żeby sie Windows nie usunął? Przy instalacji Windowsa dałem sobie tylko jedną partycje- C. Teraz tam mam pełno plików i Windowsa a nie wiem jak to wszystko pousuwać aby wszystko było na nowo tylko Windows został. ( Czy można sobie dodać jedną partycje? I czy potem można na nią przenieść Windows?) Proszę o odpowiedź :slight_smile:

ja o takim nie słyszałem … mozna wybrac partycje do formatowaia ale zeby wyodrębnic pliki :o

Ojjj troszeczke się kolego zagalopowałeś. Niestety nic z tego, nie ma możliwości zrobienia formata ale tak aby został system. Możesz ewentualnie usunąc wszystkie inne niepotrzebne pliki i zrobić reinstalkę. Oczywiście wszystkie programy które masz zainstalowane zostaną. Jak mówisz że masz taki śmietnik i chcesz nowy system to zrób formata i zainstaluj ponownie system. Oczywiscie predzej zrób poprawnie partycje c ; d. :smiley:

Ja tak samo zrobiłem :oops: dopiero później sie zoriętowałem że tak zarobilem ale juz było zapóźno :frowning: też muszę zrobić partycję i myślałem o programie do robienia partcji bez utraty zawartości.Gdzieś na potralu widziałem taki program ale jest on płatny a wersją testowa nic sie nie da zrobić(tak wynika z komentarzy) :frowning: Może znacie taki program do robienie partycji alę żeby był darmowy :slight_smile:

no to nie formatujcie dysku tylko w DOS’ie usuńcie katalog Windowsa i Program Files i zainstalujcie od nowa system i programy :roll:

Witam,

lazikar podał kiedyś takiego linka:

http://www.komputerswiat.pl/informacje/ … p0503.html

Cóż, kupiłem ten numer KŚ i jestem szczęśliwym posiadaczem programu Partition magic.

Było trochę problemów z uzyskaniem numeru do niego,

bo redakcja nie uprzedza kupujących, że strona rejestracyjna dawno wygasła,

jednak ludzie są uprzejmi i bez problemów numer ten uzyskałem,

jest taki sam dla wszystkich.

Hmmm… wcale nie tak dawno jeszcze na początku stycznia link z płytki prowadził nie do strony rejestracyjnej, tylko do stronki z gotowym numerem seryjnym do Partition magic i Paragon Harddisc Manager. Niestety i ta strona wygasła. Po telefonie do redakcji polecono mi kontakt do forum Experta.

No i co numerek otrzymałeś???

Nie tak jak mówiłem odesłali mnie na forum. A seriala znalazłem u siebie, na szczęście udało mi się odtworzyć tą stronę po przeszukaniu swojego dysku twardego

Trzeba było jak kazali zachować maila. Ja na szczęście tak zrobiłem. ;]

Pytałem bo kolega ma ten problem i nie może zdobyc seriala. :?

To mu podaj swój. Program będzie działał.

I nie będzie to działanie nielegalne gdyż posiada oryginalną płytkę z programem.

Własnie to chciałem usłyszeć. ;]

Miejmy nadzieję że niedługo redakcja Eksperta zawrze kolejną umowę z Power Quest i zamieści na swoich płytkach nowsze wersje obydwu programów, a szczególnie Paragon Hard disc Manager gdyż ten “kombajn” ma w sobie wszystko co jest potrzebne do obsługi dysków i jest w naszym języku ojczystym.