Usunięcie standardowych tapet i wygaszaczy z xp

witam

jak można bezpiecznie usunąć wbudowane w windows tapety i wygaszacze ekranu a są mi zbędne i tylko zabierają miejsce na partycji systemowej

mało zajmują nie warto, należy usunąć odp. pliki

Turkissh ma rację. Nie odzyskasz zbyt wiele miejsca (niecałe 7 MB).

Jeśli tak bardzo chcesz się ich pozbyć, na dole napisałem, co możesz usunąć. Sposób ten działa w Windows XP (nie wiem jak jest z innymi systemami). Jeśli będziesz trzymać się tych instrukcji, nic się nie stanie, ale

robisz to na własną odpowiedzialność.

Wygaszacze

Lokalizacja: C:\WINDOWS\system32

Pliki, które można usunąć: ss3dfo, ssbezier, ssflwbox, ssmarque, ssmypics, ssmyst, sspipes, ssstars, sstext3d

Całkowity rozmiar: 2,39 MB

Tapety

Lokalizacja: C:\WINDOWS

Pliki, które można usunąć: Bąbelki, Indiański pled, Kawa, Na rybkach, Nefryt, Niebieska koronka 16, Pod mikroskopem, Rododendron, Stiuk z Santa Fe, Wachlarze

Całkowity rozmiar: 322 KB

Lokalizacja: C:\WINDOWS\Web\Wallpaper

Pliki, które można usunąć: wszystko co znajduje się w tym folderze

Całkowity rozmiar: 4,10 MB

Wykorzystaj program “Odkurzacz”, też usuwa mało przydatne rzeczy z Win i jest bezpieczny.

Witam.

Jeśli chcesz zwolnić więcej miejsca na dysku, to możesz w Panelu sterowania w Zarządzaniu energią wyłączyć hibernację (oczywiście jeśli jej nie używasz). Potem sprawdź, czy zniknął ukryty plik “hiberfil.sys” (musisz go “odkryć”) - jeśli jeszcze tam jest to usuń go. Zyskasz wtedy tyle miejsca ile masz RAM-u, ale kosztem hibernacji.

Pozdr.

Maciek

a ja polecam usunięcie starych punktów przywracania systemu, oraz zawartość folderu:

Jeśli masz FAT-a to możesz nawet po wyłączeniu Przywracania systemu wywalić cały (ukryty, a jakże :slight_smile: ) folder “System volume information”.

Jest to jednak krok bez odwrotu, dobrze jest zrobić obraz partycji systemowej zaraz po wywaleniu tego foldera na wypadek "kraszu "systemu :smiley:

Dobrym pomysłem jest również zmniejszenie wielkości Przywracania systemu.

Osobiście polecam programik ERUNT, który robi tylko kopię rejestru (i to mi z reguły wystarcza).

Maciek.