Podkręcanie ATI Radeon 9600 Pro

Jak podkręcić kartę graficzną Radeon 9600 Pro bo ja jestem w tym zielony i nie za bardzo wiem. moglibyście dać programy i najlepiej linki do nich i jakiś opis

klik

Najpierw musisz się zaopatrzyć w odpowiednie sterowniki np. omega drivers albo DNA. Do DNA potrzebny będzie ci dodatkowy programik ATI Tools. Do sterowników Omega nie jest potrzebny ponieważ moja one w pakieciuku programik Rad Linker. Osobiście jak miałem Radeona używałem DNA i programu ATI Tools (bardzo proste w obsłudze :D)

ATI_Tool_OverClock.png

Program pozwala na ustalanie profilów co jest bardzo przydatną rzeczą. Myślę, że jest bardo intuicyjny. Suwakami zmieniasz taktowanie procka i pamięci.

Przyciski:

Default- ustawienia fabryczne

Find Max Core/Mem- Wyszukiwanie maksymalne wartości dla procka i Pamięci

Scan for Artifacrs_ Skanowanie w poszukiwaniu błędów w wyświetlaniu obrazu

Show 3D View_ Polecam włączyć. Widać na bieżąco jakie udało nam sie osiągnąć wyniki na obrazie 3D.

Mem- Panel Timingów pamięci. Złe ustawienie i albo się żegnasz z grafą albo najwyżej zawieszka. Dla Zaawansowanych w o/c.

Settings- Ukazuje Okienko:

Device ID - numer identyfikacyjny urzadzenia

Chip Type - nazwa kodowa ukladu

Memory Size - ilosc pamieci na karcie graficznej

Memory Bus Width - szerokosc magistrali pamieci

Active Pipelines - ilosc aktywnych potoko renderujacych

Default GPU/Mem Clock - domyslny zegar dla rdzenia/pamieci

LINK:

ATI tools

http://www.techpowerup.com/downloads/436h/ATITool_0.26.exe

dzieki :smiley: :smiley: :smiley:

Mają ati tray tools kiedyś miały rad linkera…

Podkręcanie karty w ati tray tools to tylko na początek ,żeby sprawdzić jakie ustawienia maksymalnie pójdą później wygodniejsza jest modyfikacja biosu i zapisanie nowych taktów w nim dzięki temu nie musisz cały czas mieć włączonego ati tray tools co jest znacznie wygodniejsze.