AVI Chunk viewer

Kiedy słucham muze z WMP, czasami pojawia się okno “AVI chunk wiever”. Zastanawiam się, czy to przypadkiem nie jest to żadne świnstwo. Czy rzeczywiście to nie świnstwo?

Z dużym prawdopodobieństwem zainstalowałeś jakąś paczkę ‘kodeków’ albo oprogramowanie (np. Avi2Dvd) i zainstalowany został AVI Splitter Gabest’a.

To okienko ‘wyskakuje’ gdy AVI Splitter Gabest’a wykrywa jakieś nieprawidłowości w plikach AVI.

Ściągnij np. DirectShow Filter Manager, odszukaj na liście filtrów Avi Splitter (Gabest) i albo go wyrejestruj (UnRegister Filter) albo obniż mu merit (Do not use i Set new merit - w przypadku gdy jest wymagany np. przez Avi2Dvd).

Mam opcje: “Register new filter”, “Show filer properties”, “Remover selected filter”. Gdzie jest (UnRegister Filter) i (Do not Use)?

PS: Jak wyłącze ten “kodek” to nic nie shrzani się?

Najpierw kliknij na Show filer properties, wtedy będzie dostępna opcja UnRegister Filter i zmiana merit (‘priorytetu’).

avisplitterbq3.th.jpg

Nie, bo oprócz tego jest jeszcze systemowy AVI Splitter.

Dzięki temu że ustawiłem u siebie najniższy merit dla AVI Splitter’a Gabest’a, filtr może być używany przez wymagające go programy (Avi2Dvd) a jednocześnie nie jest używany przy odtwarzaniu (zamiast niego filtr systemowy).

Ok, ustawiłem na najniższy pryriorytet. PS: Jak ten program odinstaluje, to ten priorytet zmieni się?. Sprawdze, czy to działa. Thx.

Nie, chyba że jakiś inny program to zmieni.

Najlepiej upewnij się czy obniżenie merit jest skuteczne, ale po prestartowaniu systemu.

Meższ też - jeśli go nie potrzebujesz - po prostu go wyrejestrować.

Placio74, dziex. Nie pokazuje sie. Odinstalowywuje.