ECS KV2 Extreme - czy ktoś posiada?

Właśnie czy ktoś ma i używa tego wynalazku? Mam tę płytę i fajnie byłoby się wymienić doświadczeniami, a na forach ogólnie o tym produkcie cicho. :frowning:

czyżby ?? a kliknij niżej

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … e+%2Bforum

Ogólnie nic konkretnego - przeważnie zajawki płyty; a kilka problemów jest i fajnie byłoby je obgadać z praktykami.

pisz jakie problemy tu sami zdolni ludzie :slight_smile: na pewno coś poradzą ( i ja coś napiszę) poza tym ECS nigdy nie słynął z jakości…ot zwykła niskobudżetowa produkcja :stuck_out_tongue:

To ja wiem, że ECS i VIA to nie są szczyty jakości. Ale jak modernizowałem kompa to chciałem mieć coś pod 939, co posiada wbudowany GBLan, AGP (ważne!) i dużo złączy do dysków. Właściwie tylko ten ECS podchodził.

Anyway - problemy mam następujące:

  • dysk SATA II (Samsung HD321KJ) - kiedy jest podłączony pod wbudowany w mostek kontroler (niesławne 8237) nie chce się rozkręcić po coldboocie. Muszę robić dodatkowy reset i wtedy wszystko już śmiga aż do ponownego wyłączenia/włączenia kompa. Nie muszę chyba dodawać, że to uniemożliwia korzystanie z kompa w trybie unattended na wypadek przerwy w zasilaniu. Jeśli podepnę dysk do dodatkowego kontrolera SiS - to wszystko działa jak należy… z jednym wyjatkiem - hibernacji. Otóż z jakiś tajemniczych powodów na SiS-ie plik hibernacji zapisuje się jakieś 5x dłużej niż na 8237. Odczyt tak samo szybki na obu.

Acha - zworkę wymuszającą tryb SATA 1 na dysku oczywiście ustawiłem.

  • nie mogę zbootować z CD, jeśli napęd jest podłączony do dowolnego kanału SATA. Ale to chyba wina BIOSu, który już raczej nie będzie aktualizowany. :frowning:

Pisałem do supportu ECS ale tam raczej mało kumaci ludkowie pracują. :wink:

ide czy sata?? 2sata 2ide - to standard(s939 na nforce 3, agp) :slight_smile: trzeba było wziąść coś takiego

http://allegro.pl/item222888307_gigabyt … t_939.html

standard, za pewne kwestia nie dopracowania BIOSU, flashowałeś najnowszą dostępną (jaka została wydana) ??

nie ma sie co chwalić tym ecs’em z biedronki :twisted:

a i jeszcze link

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downlo … =6&LanID=0

Ktoś się chwali? Nie należę do ludzi, którzy onanizują się konfigami, choć odnośną sygnaturkę mógłbym se klepnąć na kilkanaście linijek. :stuck_out_tongue:

I to i to. Mam dwie szuflady, bo dużo danych przenoszę i lubie mieć wszystko na osobnych taśmach. Ta płyta ma 3 złącza IDE i 4 SATA.

Nie wiem czy wtedy jak kupowałem, to już była - w każdym razie nie rzuciła mi się w oczy.

Wracając jednak do meritum - ktoś na tym forum posiada tę płytę?

Złączono Posta : 05.08.2007 (Nie) 12:35

Oczywiście - od tego zawsze zaczynam i staram się trzymać rękę na pulsie. Nawet firmware do nagrywarki updatuję na bieżąco. :slight_smile:

a jakich używasz sterowników do kontrolera SATA, która wersja ??

Do SiS-a mam najnowsze, do 8237 nawet nie wiem, bo w managerze nie widzę wyodrębnionego kontrolera SATA. NIemniej to nie ma znaczenia, bo problem mam tylko podczas cold boota, a wtedy to tylko stery z BIOSa działają (a BIOS mam najnowszy, jaki się ukazał - 1.3d). Pod Windą wszytko śmiga jak należy.

Jeszcze przy okazji przypomniała mi się jedna ciekawa sprawa. Otóż ten ECS normalnie wyświetla podczas bootu swoje logo (taka tam graficzka). Na starej karcie (Radek 9700Pro) wszystko było spoko. Jak wsadziłem tam Radka 1950Pro, to obrazek pokazywał się w jakiś dziwnych kolorach (coś jak negatyw), więc wywaliłem tego pica z BIOSa całkiem. Śmieszna sprawa.

widzę jedyne rozsądne wyjście sprzedać tą płytę i kupić coś stabilniejszego, na chipsecie nforce 3 - nie będziesz miał kłopotów ja nie mam :slight_smile:

ja kiedyś pisałem do supportu o nowszy bios i sterowniki do kontrolera sata(win 2003 server), ale to był Soltek, dostałem je.

Support ECS to śmiech na sali. Problemu ze startem dysku po coldboocie udali że nie widzą, a w sprawie bootu z CD poradzili mi, żebym wcisnął F11, jakbym nie wiedział, że tam jest bootmenu. :slight_smile: Problem w tym, że jeśli CD jest na SATA (albo na IDE w SiS) to opcja ‘boot from CD’ zwyczajnie nie działa, więc jedyna opcja to IDE z mostka.

Może sprobuję jeszcze pogrzebać w BIOSie (zrobić własny modding), jeśli okaże się, że są jakieś nowsze stery do 8237. Do płyty jest dołączona jest zapasowa kość z flashem, więc jak coś pokaszanie, to strachu nie ma. :wink:

a jaki masz z ciekawości ??

jeśli używasz zewnętrznego (dodatkowego) kontrolera to źródło botowania musi być (other device albo scsi). sis to też badziewny kontroler :P, chipsety też robi żałosne.

integracja nowego biosu dla kontrolera pewnie będzie skomplikowana.

Chieftec 450W. Żadna rewelka ale napięcia trzyma stabilne, nawet pod dużym obciążeniem - a Radek 1950 jak trzeba to ma apetyt. :smiley:

To jest kontroler zintegrowany już na płycie. Twardziel bootuje z niego bez problemów, tylko DVD nie chce. Ogólnie rzadko z niego korzystam - chciałem tylko podpiąć sobie tam DVD, żeby własnie mieć wolny cały 2 kanał IDE z mostka na drugą szufladę ale pozbawiłbym się możliwości bootu z CD, co czasem się przydaje.

Raczej tak ale nie takie się rzeczy robiło na Amidze. :wink:

to dobra zasiłka :slight_smile: mi Chieftec 360W służył ponad 2lata bezawaryjnie i teraz służy komuś innemu :-).

nie było czytników dvd - sata, pewnie chodzi ci o dvd-rw :P, ja zrozumiałem że nie bootuje się płytka podłączona do kontolera sata na pci…

No więc to jest tak. Mam nagrywarkę DVD SH-S182M. Jest to napęd IDE. Jak pisałem mam 2 szuflady i wszystko lubię mieć na osobnych kablach (kanałach). Pierwszą szufladę dałem na primary kontroler IDE, drugą chciałem na secondary, a nagrywarkę na kanał IDE od SiS-a. Głowny dysk na SATA. To byłoby rozwiązanie optymalne i pod systemem wsio grało - tyle, że nie dało rady zbootować kompa z cedeka. Pomyślałem więc chytrze, że w takim razie skoro pozwyższe nie działa, to kupię sobie przejściówkę IDE-SATA i podepnę DVD pod drugie wolne gniazdo SATA. Tak też zrobiłem ale zawiodłem się srodze, bo z SATA cedek też bootować nie chciał. :frowning:

Obecnie mam tak, że pierwsza szuflada jest na primary IDE, DVD na secondary, a druga szuflada na IDE od SiSa. To ogólnie chodzi, tyle, że jak chcę wsadzić dysk do drugiej szuflady, to muszę wyłaczać kompa, bo inaczej - na hot-a - Winda dysku nie zobaczy. Da się z tym żyć, choć mogłoby być lepiej, gdyby dopracowali BIOS.

nie wiem po co :x

nakombinowane jak ja miałem kilka dysków to miałem tak,

sata1 - dysk z systemem, na ide1 - dwa dyski, ide2-nagrywarka-dysk, na pci ide - kolejny dysk :P. (2 dyski były w kieszeniach - do póki działały owe kieszenie). dziwne że nie działa hot - a “kluczyk” przekręcasz ? :P- to taki obwód zamykający (zabezpieczający) prze odłączaniem przypadkowym dysku.

Weź przestań - rozmawiasz z elektronikiem hobbystą. :slight_smile: Co do tego, że hot nie działa to sprawa Windows. Dodaj sprzęt działa tylko z kontrolerami, które Windows natywnie rozpoznaje - jeśli masz jakiś zewnętrzny kontroler, to kupa - trza zrobić reset, inaczej nie wykryje zmiany (pamiętaj, że IDE nie zostało zaprojektowane jako hot-plug). Dlatego zmiany na szufladce z kontrolera 8237 Winda widzi, a z zewnętrznego SiS-a już nie.

takie sytuacje nie mają miejsca (poza paroma ewenementami).

to jest standard. chyba że 3 możliwości do wyboru nazywasz kombinowaniem.