Problem z floAt's mobile Agent

mam se t 310 i nie moze połączyć sie z telefonem ale telefon wykrywa i staje w miejscu gdy wszytuje kontakty co jest nie tak?

masz ze ustawienia FMA wejdź na strone http://www.club-se.pl wejdź na forum i tam znajdziesz ustawienia do FMA jak nie znajdziesz to później ci zapodam

Czasami poszukiwanie rozwiązania sprawia kłopoty mimo że sieć jest składnicą wiedzy :o , zatem proszę rozwiązanie jest poniżej :

Podaję koledze plawidłowe ustawienia programu ( sprawdzone na SE )


Przede wszystkim zainstalować “właściwe” sterowniki do obsługi portu i telefonu np: PL-2303 ( Prolific Technology Inc )

W programie ustawić właściwe porty (… u mnie COM 6 )sprawdzone w menagerze urządzeń twojego PC-(Port COM i LPT) do urządzenia Prolific USB-to-Serial Comm Port ( COM 6).Następnie w programie ustawić prędkość(baudrate)-9600, RTS-enabled, DTR-enabled

W zakładce communication prosze postawić ptaszek przy disable IrmcSync

W zakładce OBEX ustawiamy 32767 klikamy OK

Jeżeli pojawia się komunikat:

OBEX session can not be established at this time, because the service is busy!

to go proszę zignorować :stuck_out_tongue:

Dzieje się tak dlatego, że FMA automatycznie incjalizuje swoje skrypty i mozna

np za pomocą telefonu odpalać programy na komputerze, dlatego połączenie jest zajęte.


Dlatego trzeba wyłączyć i właczyć telefon.

I teraz mozna już wysyłac pliki , edytować własną książkę telefoniczną , wyssyłać smsy i mmsy. :lol:

ja mam t230 czy trzeba zastosowac jakies inne ustawienia do tego telefonu ? i jak go skonfigurowac mam wersje 20019 stable i tez włącza mi sie ten obex moze mógłby ktoś takiemu laikowi jak ja npisać po kolai jak co skonfigurowac i jak zgrywać na tel. zdjęcia dzwonki itp. Aha wdg teco co przeczytałem wyżej niemam u mnie w programie zakładki COMUNICATION. z góry wielkie dzięki. aha niewiem jak port ustawić mam kabel na usb

http://www.club-se.pl/forum/viewtopic.p … hlight=fma

tu masz jak co ustawić obiecałemto podaje ale widze żekolega mnie troszku ubiegł omiń ta zakładke COMUNICATION port ustawiasz na com3 wgrywanie dźwonków, zdjęć itp. u góry w panelu jest ikonka narysowanego tel jak najdziesz na nią bedzie napis send to phone klikasz na nią wybierasz coś z dysku kompa otwierasz potwierdzasz w telefonie komunikat który wyskoczy i się nagrywa :slight_smile: jak coś jeszcze to pytaj

u mnie widzi tylko com 1 i 5 a jak próbuje przesłac coś do tel to obex sie włancza i na tym koniec

no to ustaw na com 1 albo com5 i sprawdz czy sie połączy a zrobiłes dokładnie te ustawienia jak ci podałem w linku??

dokładnie tak samo ale dalej ten obex sie włancza i niemoge nic zrobic próbowalem wyłączyć komórke odłączyć kabel i nic :frowning: