Jak podkręcic ten procesor?

witam

ostatnio kupiłem procesor amd x2 3600 brisbane i chciałbym go troche podkręcic moja reszta sprzetu to

płyta foxconn MCP61Sm2ma-rs2hv

pamięci 2 x512 ddr2 533

wd caviar 120 gb

zasilacz colorsit 480w wiem wiem zmień zasilacz to szajs :lol:

robie wszystko jak jest podane tu:

http://www.pcformat.pl/forum/showthread.php?tid=37608,

czy tu:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-13

po zapisaniu wszystkiego w biosie i wejściu do windy procesor ma dalej swoje standardowe taktowanie ani mhz wiecej

może mi ktoś wytlumaczyć co robie żle

To po co ryzykujesz kręcąc procesor na takim zasilaczu?

skoro wiesz to dlaczego go używasz, i jeszcze poruszasz wątek oc na zasilaczu szrocie, chyba chcesz kompa uziemić…

Nieznajomość z zasilaczami kończy sie w 90% przypadków tragicznie :smiley: polecam lekturke (historie hackera) o zasilaczach (wątek sobie poszukaj gdzieś).

wytrzymal kręcenie na p4 to wytrzyma amd a jak nie wytrzyma to biore to na siebie,wracając do tematu co ja żle robie???

źle robisz chcąc podkręcać na tym zasilaczu :smiley:

mam już 18 lat i sam podejmuje decyzje i jednak zaryzykuje tylko może wreszcie ktoś odpowie na moje pytanie umieszczone w temacie

jak z chłodzeniem masz na procku? może go podkręcasz a procek ma dużą temperaturę więc dla bezpieczeństwa wraca na oryginalne taktowanie

chłodzenie jest box-owe temperatura procesora w biosie to 21 stopni,nie chce podkrecac tego procesora do rekordowych wartości wystarczy mi z tego 1900mhz zrobić 2200mhz ale tu sie nie da nawet o 10 mhz podnieśc .cpu -z pokazuje mi że fsb procesora wynosi 230xmnoznik 9,5 powinno być około 2200mhz a jest dalej 1900mhz

powie mi ktoś o co kaman

Zasilacz pewnie ogranicza podkręcanie albo ramy.

ale nie występuja zadne resety czy inne błędy winda sie pieknie ładuje z nowymi ustawieniami a po załadowaniu zonk częstotliwośc procesora bez zmian

zworka CLR CMOS nie jest przestawiona? :twisted:

Może to winda źle pokazuje (mało prawdopodobne)

Jakimi programami sprawdzałeś/

?

sprawdzałem róznymi programami m.in everestem cpu-z co do zworki to w jakim ona ma byc położeniu?

Wiesz co sprawdź to w ten sposób bo możliwością jest że twój procesor gdy jest w stanie hmm odciążonym np kiedy chodzisz po internecie itp zminejsza mu się mnożnik przez co masz mniejsze taktowanie. Spróbuj uruchomić jakąś gre albo np Prime 95 i odpal w nim testowanie proca i sprawdz w cpu - z jakie masz taktowanie. Powinien mnożnik skoczyć do góry jeśli to jego wina sproboj tak jak ci mowie a jak nadal nic to nie da to napisz aha i jak nie bedziesz umial uruchomic prime to tez pisz :slight_smile:

pozatym ludzie ja mam jakoś Pentium 4 z 3.2 wykrecone na 4.0 karte graficzna radeona x1650 256 mb 600/650 1400/1600 i 1 gb ramu good ram i zasilacz Tracer 400 W i jakoś mi się nie spalił

narazie :twisted:

Szykuj pieniążki na nowy sprzęt :smiley: Bo ten zasilacz na 90% weźmie na drugą stronę twój sprzęt :smiley: