Rozłączanie się internetu

Mam taki problem, że co jakiś czas nagle rozłącza mi się sam internet, ale programy, które cały czas korzystają z internetu działają. Np. jeśli gram w CSa i rozłączy mi się net to gra działa nadal, ale nie mogę już wejść na żadną stronę, ani w nic innego pograć. Żeby to naprawić muszę odłączyć router, wybrać “Napraw połączenie” i dopiero wtedy działa, tylko, że nie chcę mi sie tak za każdym razem naprawiać.

Mój router to D-Link DSL-504T podłączony przez kabel rj45

Jaki dostawca internetu i parametry łącza?

Dzielisz internet (jeśli tak to jak i ile komputerów)?

Czy karta sieciowa jest zintegrowana czy nie?

Od kiedy występuje problem?

  1. Neostrada (niestety) 256kb/s

  2. W pewnym sensie, tzn. dzielę na Xboxa, ale i tak, ostatnio go nie uruchamiałem, a problem też występuje. Jak nie dzieliłem łącza było tak samo.

  3. Karta sieciowa została dokupiona jest to Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC #2

  4. Od zawsze :cry:

na 80% komp jest zawirusowany, chociaż nie na na pewno - proponował bym wklejenie loga w odp. dziale . Wiem to bo spotkałem sie z tym juz przy instalacji neonki bez wcześniejszego zabezpieczenia systemu

Najlepiej zainstalować uaktualnienia systemu, antywirus i firewall.

Spróbuj zainstalować netmeter i obserwuj po uruchomieniu systemu czy nic nie jest pobierane z neta lub wysyłane. Jeśli tak to komp do na 95% komputer jest zainfekowany :]