Hp pavilion dv6172 problem

Czesc mam problem mam viste na tym laptopie i chcilem zainstalowac na nim inny system win xp sp2 ale nie wykrywa mi dysku co mma robic zeby wykrylo mi dysk problem rowniez z robieniem partycji, tak wiem ze jest w systemie program do tego ale nie dzeli mi tak jak bym chcial. partytion magick odpada bo nie chodzi jednym slowem pomocy.

P.S.

vista to szajs

Najprawdopodobniej masz dysk podłączany przez interfejs SATA. I jeżeli jakimś cudem masz w laptopie stację dyskietek albo możliwość podłączenia zewnętrznego napędu - pozostaje Ci tylko poszukać gdzieś sterowniki do tego dysku i “zapodanie” ich gdzieś na początku instalacji XP (Naciśnij klawisz F6 aby zainstalować inny sterownik…’ czy jakoś tak). Jesli opcja z stacją dyskietek odpada - sprawa nieco się komplikuje, bo będziesz musiał sobie spreparować własną instalkę Windows XP zawierającą te sterowniki SATA. Na przykład przy pomocy programu nLite. Opisy co i jak znajdziesz z łatwością w sieci.

wejdz do Biosu i wyłącz opcje native sata (disable), po tym instalacja XP powinna ruszyć

swoją drogą BYŁO JUŻ O TYM :stuck_out_tongue:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=167770