[mkv-avi] Program do zmiany wielkości pliku

Witam :slight_smile:

Otóż posiadam plik z rozszerzeniem .mkv i chciałbym go przerobić do .avi , bądź do innego formatu dzięki któremu będę mógł odtworzyć go na dvd :slight_smile:

Problem w tym, że po zmianie rozszerzenia na .avi w programie Total Video Converter plik, który wcześniej miał 200 mb teraz posiada ponad 2 gb :shock:

I tutaj moje pytanie:

Czy znacie może jakieś programy, dzięki którym zmienię rozszerzenie z mkv na avi, a plik będzie posiadał ‘normalną wielkość’ (tj. tak do 400 mb)

Zależy mi także abym mógł go odtworzyć na odtwarzaczu dvd :slight_smile:

Sebaqyk Może spróbuj to 2GB .avi skompresować np. divX -em

A jaka jest zawartość tego pliku MKV (>MediaInfo)?

Oczywiście do zmiany rozszerzenia pliku nie potrzeba specjalnego programu. :?

A w przypadku rekompresji i zmiany kontenera można posłużyć się między innymi: VirtualDubMod (jednak bez wideo AVC), MediaCoder, SUPER, MeGUI, AutoMKV, MkvMagic, alltoavi, Dr. DivX, …

Jest to filmik :wink:

Mógłbyś opisać w jaki sposób mam przerobic go na avi, aby nie zawierał tego 2,69 gb ? :?

EDIT:

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć (krok po kroku) jak zmienić rozszerzenie na avi za pomocą programu All to Avi ? :?

Czym jest kompresowane wideo? Xvid, DivX, H.264/AVC, …?

A audio? MP3, AAC, AC3, …?

Ile jest ścieżek audio? Jedna, czy więcej?

Czy ten MKV zawiera strumień napisów?

Jest chyba oczywiste, że jeśli wideo będzie skompresowane Xvid’em lub DivX’em, a audio to AAC - wymagana będzie tylko rekompresja audio i zmiana kontenera (bez rekompresji wideo).

Skorzystaj z kalkulatora zawartego w konfiguracji kodeka Xvid i wykonaj dwuprzebiegową kompresję z wyliczonym bitrate.

Próbuję to sprawdzić dzieki programowi GSpot ale nic nie widzi :?

9284f6da8605ed9am.jpg

Tak, napisy znajdują się (są ‘wgrane’) w filmie :slight_smile:

GSpot nie obsługuje MKV.

> MediaInfo

A więc w takim razie

mediainfobs3.th.jpg

DivX, MP3, napisy, okładka i rozdziały.

Rekompresja jest zbędna.

Wystarczy otworzyć ten plik w VDM i ponownie zapisać (do kontenera AVI) bez rekompresji (‘wyłączając’ (Disable) zbędne strumienie).

Streams > Stream list

Ewentualnie można jeszcze wcześniej skorzystać z AVI-Mux GUI lub MKVToolnix - wyłączając zbędne ścieżki (VDM ma np. problem z wmuxowanymi napisami IDX/SUB).

Próbuję go otworzyć VDM ale wyskakuje komunikat

Cannot detect file type of ’ nazwa pliku.mkv ’ :?

Czy aby na pewno VirtualDub Mod?

Tak, ale już wszystko działa problem był w tym, iż musiałem ściągnąć nowszą wersję :shock:

Wszystko ok, ale napisy sie nie wyświetlają :?

Mimo to,dzięki za pomoc Placio74 , teraz plik zajmuje 180 mb :piwo: =D>

VDM pomija wmuxowane napisy przy zapisie do AVI.

Ale co ciekawe, można dodać napisy korzystając z AVI-Mux GUI (wymagany później jest DirectVobSub).

Jednak to raczej ciekawostka i dotyczy odtwarzania na komputerze.

Inna sprawa to zmiana kontenera na DivX z dołączeniem napisów - Sub2Divx, ALLplayer 3 (jest odpowiednia opcja), DivXMuxGui.

Tylko wymagany jest odtwarzacz stacjonarny (certyfikowany) poprawnie obsługujący kontener DivX.

Przy certyfikacie DivX Ultra możliwe jeszcze są w kontenerze DivX rozdziały i menu.

Dodatkowo, w pliku może być kilka ścieżek audio (nie jestem pewien czy dotyczy to tylko DivX Ultra, czy też DivX Home Theatre).

W sumie nie zaszkodzi sprawdzić.

A, i oczywiście napisy zawarte w MKV można wyciągnąć za pomocą MKV Extract, AVI-Mux GUI oraz VirtualDubMod (ale nie IDX/SUB).