Windows Xp i Windows Vista na jednym dysku

Witam mam nastepujacy problem potrzebuje zainstalowac windows viste ktora kupilem na dysku twardym ktory ma dwie partcje “c” i “d”. Na dysku C mam windows xp prof. SP2 a D przeznaczylem pod viste.

Moje pytanie sa nastepujace:

Jak zainstalowac viste by przed zaladowaniem systemu wybrac ktory chcem uruchomic.

Czy jezeli mam viste home basic a zainstaluje ultimate bez klucza to po upywie okresu bede mogl wpisac klucz od basic i wersja windows odblokuje sie i basic

Teraz bardzo wazne czy po uplywie terminu i zablkowaniu visty z tego ze powodu zablokuje mi caly koputer czy bez problemu bede mogl korzystac wowczas xp iaz niekupie klucza ?? prosze o odpowiedz specjalistow i osob ktore to juz przeszly no i tych co sie z tym spotkali i wiedza na 100%

osobiscie polecam debiana ale viste musze zainstalowac pol zycia poswiecilem na linuxa a o viscie nie mam pojecia

  1. Po prostu instalujesz Vistę na drugiej partycji i ona automatycznie wykrywa XP.

  2. Jeśli zainstalujesz Ultimate, to po 120 dniach będziesz musiał przeprowadzić reinstalację systemu i zainstalować już wersję Home Basic.

  3. A co ma wspólnego Vista z XP? Po 120 dniach będziesz miał po włączeniu Visty jedynie możliwość wpisania kluczyka i aktywowania systemu.

  4. Czemu piszę o 120 dniach? Można przedłużyć okres testowy Visty. Jak, poczytaj na necie.

o 120 dniach wszytsko wiem ale mam jeszcze jedno pytanie u mnie jak to w mojej firmie zagubilem gdzies plytke od visty na serio naszczescie na pcecie mam certyfikat czy jezli sciagne wisie powiedzmy z emule ale bez tam zadnych seiali, keylogenow, crakow czy bedzie to piractwo ?? naszczescie mam gdzies orginala i mozna to potraktowac jako kopie zapasowa ale gdym jej nie mial to co?? i ostatnie pytanko jezli bedzie to obraz plyty czy moge rozpoakowac go na ta puste parycje ?? i jak pozniej instalke odpalic

Obraz płyty możesz zamontować np. w Daemon Tools, ale w ten sposób nie przeprowadzisz czystej instalacji.

Możesz oczywiście ściągnąć Vistę z neta i zainstalować podając własny klucz, bo legalny jesteś wówczas, gdy masz naklejkę, a nie płytę. Uważaj tylko na wersje NoPE i NoGRP - one nie wymagają klucza i w związku z tym nie ma możliwości zainstalowania systemu na własnym serialu.

mr92 , kopię zapasową wykonuje się ze swojej płyty a nie pobraniej z p2p. Nie jestem pewien do końca ale żeby system był legalny muisz mieć.

Certyfikat/Hologram

Płytę

I dowód zkupy czy jakoś tak.

Normalnie. Wkładasz płytę do napędu i instalujesz system wskazując w odpowiednim momencie właściwą partycję. Instalator automatycznie rozpozna zainstalowany system Windows XP i przygotuje bootmanager

Nie. Będziesz musiał zainstalować ponownie

czyli niewskazane jest umieszczenie plikow na dysku czy wybranej partycji i zainstalowanie tak wondows vista tak samo jak z wirtualnego napedu ?? o co chodzi z tym ze nieprzeprowadze “czystej instalacji” w ten sposob jake moga byc skodki, przeciwskazania, w obydwu przyapdkach czli plikow na dysku lub instalatore w postaci obrazu na wirtualnym napedzie. a moze jak to zrobic by bylo bezpiecznie ???

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 13:32

dziekuje za dotychczasowa pomoc

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 14:20

jezeli odpale z plyty viste i bede instalowal ja na wlaczonym xp ale wybiore inna partycje czy bede mogl wybierac system ??

Złączono Posta : 24.08.2007 (Pią) 14:28

czy jezeli zainstaluje viste na xp na tej samej partycji to tez wyswietli mi sie botmenageer