Problem z odtwarzaniem filmów na telewizorze

Witam, mam telewizor SONY LCD 32 i monitor Samsung LCD 19 karte w kompie mam GF 7600GS, sprzęt połączyłem przewodem DVI-HDMI. Co dziwne jest jak odtwarzam film przez ALL Player v3 to na telewizorze nie widać napisów a na monitorze jest wszystko ok. Czy ktos wie co jest nie tak

może ucięło ci obraz i napisy są “poza ekranem”.jeśli tak, to podnieś napisy trochę do góry.

Jestem zakręcony ale nie aż tak do tego bym doszedł nawet sprawdziłem ale to nie to poprostu jakby komp nie przerzucał tych napisów na TV

Złączono Posta : 03.09.2007 (Pon) 20:43

Napewno to cos w ustawieniach tylko teraz niewiem czy w kompie czy może w ALL Player może ktoś miał podobny problem

chudyy99

W allplayerze nic nie ustawisz (chyba). Ściągnij program VobSub, a napisy będą wyświetlane i na monitorze i na tv. Pamiętaj, że nazwa pliku z napisami musi być taka sama jak nazwa filmu. np. film0x0.avi film0x0.txt Inaczej napisy nie chcą wejść

Próbowałem też odtworzyć przez SubEdit to samo na monitorze wszystko ok a na TV obraz jest a napisów brak czyli na pewno trzeba coś w kompie ustawić

chudyy99 próbowałeś tym VobSub’em ??

http://download.chip.eu/pl/VobSub-2.23_100698.html

Dzięki tylko nie wiem za bardzo jak go obsługiwać bo jest w jęz. ang

http://videopedia.pl/download.php?view.17 - w oplskiej wersji jezykowej

Odpuść sobie wyświetlanie napisów przez odtwarzacz (chyba, że jedną z głównych cech dla których używasz AllPlayera są ‘Inteligentne Napisy’), zainstaluj np. ffdshow i w nim włącz wyświetlanie napisów. Oczywiście, jak już napisałem w odtwarzaczu nalezy wyłączyć automatyczne wczytywanie i wyświetlanie napisów aby uniknąć podwójnego ich wyświetlania.

Generalnie - odtwarzaczy potrafiących sterować sposobem wyświetlania napisów (muszą byś wyświetlane w tzw. overlayu, w tej samej “warstwie” co obraz wideo jest niewiele i rozwiązanie typu ffdshow lub DivXG400 jest najwygodniejsze.

Ściągnełem sobie DivXG400 tylko niewiem jak on działa czy to jest odtwarzacz czy kodek? zaistalował mi sie i co dalej?

To coś w rodzaju kodeka. Tyle, że nie (de)koduje obrazu ani dźwięku. Pierwotnie powstał do optymalizacji i naprawiania kilku błędów przy odtwarzaniu wideo na kartach Matrox G400/450 ale, ponieważ dzisiaj to już zabytki i prawie nikt ich nie używa - DivXG400 jest stosowany właściwie tylko jako filtr pozwalający na wyświetlanie napisów.

Co dalej? - W Menu start masz po instalacji programik konfigurujący, uruchom go i włącz wyświetlanie napisów (subtitles). Inne opcje możesz zignorować i w ogóle ich nie zmieniać.

a ustawienia karty graficznej w sterownikach

albo pojedyńczy wyświetlacz

albo clonowanie primary tv

albo tryb teatralny

albo…

W ustawieniach próbowałem i jako klon, i jako pojedyńczy wyświetlacz, nic nie dało. A co do DiviXG400 to mam go zainstalowałem tylko obok niego mam napis (disconnect) czyli to znaczy chyba że nie działa a za chiny niewiem jak go włączyć a może on sie automatycznie włącza przy odtwarzaniu ale jak tak to nic nie dał bo napisów jak nie ma tak nie ma na TV