Instalator windows nie widzi dysku

Witam.

Podczas instalacji Windows xp dostaję komunikat że instalator nie wykrył dysku twardego i zakończy instalację. To w jaki sposób mogę go zainstalować. Wiem trzeba sterownik do dysku ale jak skoro laptop nie ma dyskietki. Google pokazuje nie za wiele ciekawych a wiele bez użytecznych mi a na forum nic takiego nie widać.

jaki masz model laptopa?

To nie mój laptop tylko kumpla - Advent 8117

nie miałem do czynieniea z takim sprzetem ale możesz erknąć tutaj, ktoś ma taki sam problem

http://www.w00tw00t.co.uk/support/viewtopic.php?t=2224

Teraz się zdecyduj do czego trzeba sterownik. Jak do dysku to go ściągnij :mrgreen:

a reszta to sądzę. że goole pomogą

nie jest to takie proste jak się wydaje

poszukaj też w opcjach BIOSa Native SATA support i zobacz czy masz enabled?

Sciągne sterowniki i niby jak je wgrać. Podczas startu instalatora mamy aby zainstalować steroniki coś tam coś tam nacisnij klawisz F6 no ale puzniej to chce zeby wżucic dyskietkę z kturej zainstaluje sterownik no ale teraz laptopy nie mają stacji dyskietek. W biosie jest ok. Vista się zainstalowala bez zadnego problemu. jednak potrzeba XP zainstalować. Więc tylko sterownik. Gdzieś wyczytałem ale juz nie mogę znaleźć nagraj sterowniki i zrób botowalny CD w nero albo coś pzmieniać w instalce windowsa - ale to opcje zaawansowane dlatego tutaj pytam. Choć z powyższych wypowiedzi [sciągnij sterownik i w czym problem to taki co się zna tylko na podstawach z info niż ktoś obcykany w temacie. A tamto forum to mnie nie intersi - problem nie rozwiązany] Lub jak wyglada instalacja sterownika na lapku bez stacji dyskietek? Dalej juz sobie poradzę.

A co do dysku to wiadomo że chodzi o S-ATA bo tylko z nimi mogą być problemy. A pojemność to ylko 120 GB.

Zmień na Disabled i zobacz czy pójdzie, jeśli nie to trzeba będzie zrobić programem nLite instalator Windowsa XP zawierający sterowniki

Ok - poszukam sterowników i zobacze czy pujdzie tym programem. Dam znać. dzieki.

tak nie dało rady?

Tylko nie wiem gdzie taki sterownik znalezc.

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 23:16

Mysle ze to by było dobre ale teraz jak to wyodrębnić z archiwum - bo on będzie tworzył dyskietkę ze sterownikiem http://downloadcenter.intel.com/Detail_ … l〈=eng

Złączono Posta : 12.09.2007 (Sro) 23:30

Dobra juz wyodrębniłem pliki magiciso ale teraz w nLite mam ten cały folder dodać czy jeden jakis plik czy jak?