Automatycznie włączanie kompa

Witam, ostatnio szukalem jakiegos programu za pomoca ktorego mozna ustalic ktorego dnia i o ktorej godzinie komputer automatycznie sie wlonczy, gdzies przeczytalem ze takie cos mozna zrobic za pomoca BIOSA tylko nie bylo napisane jak, wie ktos moze jak to zrobic ? z gory dzieki.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=3738

a jesli to nie skutkuje to sa jakies inne sposoby ?

Skutkuje na 100%.

Z tego co pamiętam, kiedyś ktoś tutaj podawał program, który rzekomo miał zdolność uruchomienia systemu.

jesli dziala to moze uda Ci sie podpowiedziec mi co robie zle a wiec tak: wchodze do biosa wybieram Power Managament Setup -> Power on by Alarm -> Enabled, tylko ze zamiast opcji Power on by Alarm mam Resume by Alarm nie wiem czy to ma wplyw, nastepnie wypelniam ponizsze 2 linijki w ktorych wpisuje dzien (9) i godzine np. 20:00 i wylanczam kompa, czekam do 20:00 i nic komp sie nie wlancza.

Co robie zle ?

A to zrobiłeś?

Zapisujemy zmiany - Save & Exit Setup (Wybieramy “Y”)

I jeszcze datę sprawdź czy dokładnie i odpowiednio wpisałeś:

“Time” (hh:mm:ss)

tak

o ile czas ktory trzeba podac to godzina odpalenia kompa to tak, bo raczej nie chodzi o to za ile czasu ma sie wlonczyc np. za (2h:22min:10sek) tylko o ktorej dokladnie np.(22:20:00)

Ja już nie pamiętam (ponieważ mam obecnie AMI Bios) ale czy tam nie ma moze wyboru miesiąca?

Luty-February

Jest cos takiego:

Date (of Month) Alarm

MIN: 0

MAX: 31

Key in a DEC number: …

ja tutaj wpisalem dzien a nie miesiac czyli 9.

Wpisz tam miesiąc.

kilka min temu zrobilem tak:

Date (of Month) Alarm [2]

Time (hh:mm:ss) Alarm 21:0:0

i wyłaczyłem kompa czekalem na rezultat i niestety nic :confused:

Moje pomysły się wyczerpały.

Zaczekaj na Jacka (JN). Może On będzie coś więcej wiedział.

ok, mimo wszystko dzięki

Sebastian Szaniawski dobrze mówi,powinno to chodzić.

Napisz opcje dokładnie jakie masz z tej sekcji Power Managament Setup.

Napisz też wersje biosu to zobaczymy.

Najpierw zrób tak.

Reset biosu na defaults,ustaw co trzeba i zrób wszystko jeszcze raz co pisze Sebastian Szaniawski i zobacz.

UPDATE

Date (of Month) Alarm [2] powinno być 02

Time (hh:mm:ss) Alarm 21:0:0 powinno być 21:00:00