Zmiana tapety

Witam. Czy jest możliwość aby zmienić tapetę jednym przyciskiem (np. na pasku szybkiego uruchamiania) ? Chodzi mi o to, że są np. 2 tapety i za każdym naciśnięciem będzie się zmieniać. Czy jest taka możliwość? Proszę o pomoc.

Utwórz sobie (na przykład na Pulpicie) dwa skróty lub pliki wsadowe .cmd o zawartości:

i

Oba pliki muszą różnić się nazwą i ścieżką pliku tapety (pogrubienie)

© JSI FAQ

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: Mam jeszcze jedno pytanie: jeżeli te tapety są np. na dysku D:/Inne/Tapety to jak wpisać tą ścieżkę ? Bo jak normalnie ją podałem to nie działa…

Aha i jeszcze jedno czy tapeta musi być bmp ?

Musisz zmienić ten wiersz:

w ten sposób aby wyglądał tak:

Ponieważ cała zabawa polega na zmianie tapety bezpośrednim wpisem w rejestrze nie możesz podać tylko folderu w którym trzymasz obrazki jakie mają/mogą być ustawione jako tapeta. Musisz podać ścieżkę do konkretnego, jednego pliku. BMP albo jpg (jeżeli nie wyłączyłeś mechanizmu Aktywny Pulpit / Active Desktop).

Wielkie dzięki! :slight_smile: Szukam tej opcji Aktywny pulpit (nie pamiętam abym ją włączył ale pliki jpg nie działają…). Mam XP pro sp2. Wchodzę w ustawienia ekranu, pulpit, dostosuj pulpit, sieć web… I co dalej ?

Złączono Posta : 26.09.2007 (Sro) 14:10

Ok, następny problem :wink: Zmieniłem komputer, system, mam Vistę. Przegrałem te pliki z tapetami zmieniłem ścieżkę do tapet i… nie działa. Ma ktoś jakieś pomysły dlaczego ?

P.S nie zakładałem nowego tematu w dziale Vista ale ten można by tam przenieść jeżeli jakiś mod by zechciał :wink: