Windows Vista OEM-potrzebne pare informacji

Witam,

Mam pytanie, bo już dużo czytałe i nigdzie nie mogłem uzyskać jednoznacznej informacji. Chodzi o to w jaki sposób traci się licencje oem. Czy jak np. będę zmieniał urządzenia peryferyjne to czy strace licencję??(np.myszke) Czy jak będę zmieniał grafe czy coś takiego to strace licencje?? Bo najcześciej wyczytaną przezemnie opinią było, że licencje traci się tylko przy wymianie płyty głównej z resztą można zadzwonić i telefonicznie aktywować…

Pzdr

NIe

sam sobie odpowiedziałeś

Angelo_7 z tego co się orientuje to licencja ta jest powiązana właśnie z płytą główną i to właśnie jej wymiana powoduje utratę licencji

Oki właśnie tak mi się wydawało, ale wolałem mieć pewność, a tutaj zawsze można uzyskać pewne info. Dzięki

Też nie do końca, bo jeżeli w komputzerze płyta główna uległa uszkodzeniu i masz fakturę z autoryzowanego serwisu, która potwierdza wymianę płyty głównej na twoim komputerze to kontaktujesz się z MS - zbierasz potrzebne dokumenty, które im przedstawiasz i czekasz na odpowiedź…

  • nie do końca znam tę procedurę, ale z tego co mi mówili w MS to się to jakoś załątwia (pytałem, bo mam ACERA, w którym jeszcze na XP padła płyta - wtedy tym się zajął ACER - gdy sam kupiłęm VISTĘ OEM pytałem a co jakby płyta padła)