Jaki Windows jest najlepszy do korzystania z internetu

Jaki Windows jest najlepszy do korzystania z internetu do ściągania plików itp

Mysle,że Xp 2000 pro :wink:

każdy

do ściągania plików służą odpowiednie programy http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=20

poczta i przeglądarki www

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=17

Serek dlaczego tak myślisz

XP,chociażby z tego względu,że wychodzą na niego co chwile nowe łatki i zabezpieczenia, a do 98 już niestety nie.

Lepsze jest bezpieczeństwo. Łatwiej sie zwalcza wirusy i sam go uzywam :wink: a wiadomo poprzez sciaganie szybko mozna zlapac syfa :?

Win ME zdecydowanie nie.

Z tym to akuratnie się nie zgodzę.

Kasowanie wirusów np z win 98 było zdecydowanie prostsze.

dlaczego ?? przez jakiś czas używałem winME i było ok.

jak to mówią windowsa trza umieć skonfigurować :wink:

Moim zdaniem Windows XP jest na chwilę obecną najlepszym programem komputerowym.

pozdro

Witam,

poszukaj tu:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=46

ja polecam DC++ 0.670

a kto wam powiedział ze win 98 jest najogorszy do neta?? czy widzieliscie moze Epidemie Sasera lub Blastera na windowsie 98??

Czemu?? to niepisze sie juz na tak stary system tak czesto ja na ten najnowszy. a pozatym gdybys pisał wirusa co byś atakował?? WIn 98 kto stanowi duzo duzo mnieszy odsetek niz windows XP w ogolnym zestawieniu

ponieważ nie wychodzą do niego żadne uaktualnienia, jak np do XP.

polecam windows xp home ewentualnie profesional -jeden i drugi są najbardziej uaktualniane,a to wazne w przypadku bezpieczenstwa :slight_smile:

A to dziwne bo ja uzywam windows 98 i w windows update pojawiaja sie poprawki chocby dzisiaj jak sprawdzilem to pojawila sie kolejna aktualizacja

“Aktualizacja zabezpieczeń dla systemu Windows 98 (KB891781)”

Zgadzam sie…kazdy jest uaktualniany w miare potrzeb…

Kret masz racje, glownym celem atakow…jest teraz winxp/2003…

Powiedzmy ze pozostawie to bez komentarza:P…ale podsumowujac caly temat i tak wyjdzie na to ze xp jest lepszy:]…win 98 troche mniej stabilny jest:]…ale ogolnie tez jest b dobrym systemem…pozdro!

Mam złe wspomnienia po ME (blue screen) :smiley:

Wole Win XP

windows 98 to już wielka tradycja :slight_smile: bardzo go lubie i uważam że potrafi pod kilkoma względami dorównać xp

Troszkę się chyba znowu dyskusja rozpędziła w tzw. świętą wojnę zwolenników systemów, którą można prowadzić baaardzo długo! :lol:

Kolega zapytał o system - a ja mimo wszystko bym mu podpowiedziała, że system tu nie ma żadnego praktycznie znaczenia , jeżeli chodzi o korzystanie z wszelakich dóbr internetu! :slight_smile:

Najważniejszą sprawą, żeby móc w pełni korzystać z internetu - to po prostu w pełni szybkie i sprawne łącze internetowe! :stuck_out_tongue:

Oczywiście nie wszyscy z wielu względów mogą sobie takowe zapewnić…

System jest tu naprawdę rzeczą marginalną…

A jak o systemie mowa - to nie o nazwę chodzi, ale o w pełni funkcjonalny zestaw softu, który bynajmniej od systemu nie zależy! 8)

Przede wszystkim:

  • antywirus,

  • odpowiednio skonfigurowany firewall,

  • dowolny zestaw programów do spyware itp.

  • odpowiednio skonfigurowana przeglądarka,

  • akcelerator ściągania plików,

  • komunikator

  • ew. program pocztowy,

  • ew. program typu P2P.

I już możemy rozkoszować się internetem do woli… 8)

PS

A w skuteczność tych wszystkich packów (co to niby na korzyść XP mają działać…) uwierzę dopiero wtedy, jak np. nie zobaczę na Forum już ani jednego , zawirusowanego do nieskończoności loga… z dumnym wpisem w nagłówku (a jakże… :lol: ) SP1/SP2… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Ja tam mam Xp Home+Sp2 i jest git. Kiedyś każdy gadał że na Home nie chodzą gry, ew. programy. Przed wgraniem SP2 niektóre jeszcze nie chciały pójśc a teraz wsztstkie chodzą bez najmniejszego problemu. Mam oczywiscie wszystko to o czym napisal kolega wyżej czyli: Antiwir, firewall, antispyware itp., formatke miałem około miesiąca temu i do tej pory nie zalapałem żadnego syfa (no, może z 1 :smiley: )

Tak więc ludzie…tylko XP i wgrywać te rzeczy o których mówił mój poprzednik . Pozdrawiam.