Problem z komunikatorem w tel

Ostatnio chciałam sobie uruchomić gg w moim telefonie, jednak próby poszły na marne gdyż okazało sie że nie mogę tego zrobić. Gdy uruchamiam aplikację gg uruchamia mi się, później pyta czy pozwalam na dostęp do sieci klikam tak i dalej już nic nie idzie, pisze mi " uaktywnij najpierw dane pakietowe" Problem w tym że wszystko mam już skonfigurowane i zawsze mi wszystko chodzilo internet itp. Mam nokie 6070 i jestem w tak taku i wszystko co jest wymagane aby to chodziło. W czym więc może być problem

hmm najlepiej jakbyś napisała do Biura obsługi Klienta albo udała sie do salonu i tam Ci ustawią ja się męczyłem tak w heyah i doszedłem do tego, że czegoś tam w ustawieniach nie zrobiłem.

Hehe problem z nowymi Nokiami.

Najpierw ściągnij ze strony ery konfigurację dla twojego fonu i zatwierdź.

Następnie:

Domyślne ustawienia konfiguracji:eraWAP GPRS TT (czyli to co przyszło z ery).

Preferowany punkt dostępu: Eranet.

Powinno działać.

outca$t.

Właśnie tak wszystko miałam i mam zrobione i dalej NIC. Najdziwniejsze że jak próbuje połączyć sie z internetem to normalnie mi wszystko chodzi, nie miałam z tym problemu wcześniej

Jak już napisał outca$t. wejdź na erę, ściągnij w konfiguratorze ustawienia eraWAP GPRS TT . Ja dostaniesz sms’a to wybierz opcje i zapisz. W punkcie dostępu wybierz coś takiego: eraWAP GPRS TT (01). Tak w ogóle: masz abonamen czy na kartę? Pozdrawiam

Zrobiłam właśnie tak jak pisaliście ale dalej mam te same komunikaty, jak nie chodziło tak nie chodzi :frowning: I mam na karte

aplikacja eragg do połączenia potrzebuje połącznia wap, więc potrzebujesz albo erawap dla abonentów, ewentualnie erawap tt dla tak taka

A jaki punkt dostępu wybierasz?

Preferowany punkt dostępu ( bo o to chyba chodzi ) mam wap ale tam nic innego nie mam do wyboru

kasiulka_29

rozwiązałem swój problem z EraGG w noki 6103 jak będziesz chciała infromacje odemnie pisz *********** pozdrawiam :slight_smile:

*************

Własnie napisałam do pomocy z ery i wszystko pięknie mi napisali jak zrobić konfigurację ręcznie tak że mi teraz wszystko super chodzi. Mi to pomogło

Wchodzimy do Menu, wybieramy Ustawienia, a następnie Ustawienia konfiguracji - Własna konfiguracja ustawień pojawi się:

Dodaj nowy - wybieramy tę opcję, pojawi się:

Web - wybieramy tę opcję - pojawi się:

Nazwa konta: wpisujemy Erainternettt

Strona główna: wpisujemy małą czcionką - http://wap.eraomnix.pl

Nazwa użytkownika: Pomijamy

Hasło: Pomijamy

Użyj preferowanego p. dostępu - wybieramy tę opcję, a następnie Nie i przechodzimy do:

Ustawienia punktu dostępu - wybieramy:

Proxy: Włączamy

Adres proxy: wpisujemy - 213.158.194.229

Port proxy: wpisujemy - 8080

Nośnik danych: ustawiamy - GPRS

Ustawienia nośnika - wybieramy:

Punkt dostępu GPRS - powinno być: erainternettt dla Tak Taka lub erainternet dla Abonamnetu

Typ uwierzytelniania - ustawiamy: Normalne

Nazwa użytkownika: małą czcionką - erainternet

Hasło: małą czcionką - erainternet

Potwierdź hasło - erainternet

Po skonfigurowaniu profilu należy go uaktywnić wchodząc na danym profilu do Opcji i wybierając Uaktywnij

Następnie wchodzimy do Menu - Usługi - Ustawienia - Ustawienia konfiguracji - Konto - z listy skonfigurowanych profili akceptujemy Erainternettt.

Ostatnia faza konfiguracji dotyczy aplikacji Java:

Wchodzimy w menu Ustawienia - Konfiguracja - Własna konfiguracja ustawień, klikamy na “Dodaj”, wybieramy “Punkt dostępu” i wypełniamy:

Nazwa konta: Erainternettt

Wchodzimy w “Ustawienia punktu dostępu” i wybieramy:

Nośnik danych: “Dane pakietowe” lub “GPRS”

Wchodzimy w “Ustawienia nośnika” i wypełniamy:

Punkt dostępu do danych pakietowych lub Punkt dostępu GPRS: erainternettt

Przechodzimy niżej i wypełniamy:

Nazwa użytkownika: erainternet

Hasło: erainternet

Klikamy parę razy na “Wróć”, zaznaczamy stworzony punkt dostępu, klikamy lewym przyciskiem “Opcje” i wybieramy “Uaktywnij”.

kasiulka_29 na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Proszę poprawić wiadomości, używając opcji Zmień.

braders2 i kasiulka_29. Pomagamy na Forum, a nie na prywatnych kanałach.

kasiulka_29 proszę podać tutaj konkretnie, jak to rozwiązałaś.