Restart biosu do ustawień fabrycznych

tak jak w temacie. potrzebuję z formatować dysk,kiedy wkładam płyte z windowsem xp instalacyjnym,to idzie/tzn tak jak by nie było ,coś ustawione w biosie,żeby z płyty start był,/ chodzi mi o sformatowani,zainstalowanie świeżej kopi,itp :cry: aha przy starcie biosa,i wczytywaniu się…wyskakuję na samym dole,jeszcze na tym czarnym tle,komunikat i tak piszę/ Searching For Boot Record From Floppy… co to znaczy,co jest nie tak z tym systemem,co mam robić?? uwaga! piszę od braciszka z kompa,bo jego nie ma a kazał mi taki temat założyć :-x i potrzebujemy pomocy :frowning:

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 9:25

chyba że by się obyło bez formatu,i instalowania … chodzi mi dokładnie,bo coś się z tym systemem ,kompem robi… :frowning: kiedy np; zgrywałem w nero coś to bardzo długo zgrywało,radio zaczęło się jąkać,przerywać,które gra z kalendarzyka xp,kursor od myszki sie przycina,jak np;włączam przeglądarke internetową firefox-a,radio i całą pamięć się męczy,przerywa,jąka,o co w tym chodzi,co byście na moim miejscu najpierw zrobili,sprawdzili,ustawili??

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 9:26

a w ogóle to bardzo długo się system windows xp wgrywa,załącza :?

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 9:57

ja zrestartowac bios??,chodzi mi o to żeby powrucił do fabrycznych ustawień! da sie??

1.Pousuwaj zbędne wpisy z autostartu

2.Przeczyść rejestr.

3.Pousuwaj zbędne programy.

Sprawdź czy jest ustawione w biosie, aby odczytywał z płyty CD i sprawdź czy płytka instalacyjna jest bootowalna.

jak wchodzę w niego ale nie po naszemu języku jest/english/ i nie wiem co ustawić i gdzie,może się przestawiło,ale samo??hmm… możliwe :roll:

na 200% bo kilka razy formatowałem kompa,i za pomocą jej właśnie ,i było wszystko ok,sama startowała z biosem,do tej pory… :oops:

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 10:20

jak i gdzie to sprawdzić??

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 10:35

najbardziej zależy mi na FORMACIE DYSKU proszę pomóżcie co i gdzie mam ustawić żeby przy włączeniu kompa ,z płytka instalacyjną windowsa xp, ruszyła z biosem,bo do tej pory nie wiem gdzie przestawić coś w biosie,bo jest po angielsku :oops:

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 10:36

a jak inaczej można z fortatować i zainstalować świeżą kopie… :roll:

nazwa biosu??

jak znam to ci podpowiem :stuck_out_tongue:

to trzeba w ustawieniach biosu poszukać i dodać by przy odpalaniu sprawdzał płyty

a jak to sprawdzić jaka nazwa?? aha i już i to z kąpem zrobiłem,wystarczyło włożyć płytkę z windowsem i uaktualnić,i po problemie :stuck_out_tongue: teraz buja ,nie zawiesza się itp :lol: tylko właśnie 1 problem z tym ,że coś trzeba ustawić w biosie,żeby płytka odpalana była z biosem,tylko jak i gdzie?

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 16:29

to podpowiedz,tylko najpier jak…sprawdzić jaka nazwa :wink:

Jak uruchamiasz komputer to pojawiają ci się białe napisy na czarnym tle. W którymś rogu ekranu bezie ci pisać Adwar lub Phoenix.

takie mi sie pojawiają,…zdążyłem spisać,jesli o to chodzi… AMIBIOS 2001 AMERICAN MEGATRENS INC A6712VMS V.5.3 072.804

Złączono Posta : 16.09.2007 (Nie) 19:08

jeśli by to nie pomogło komuś,co to za bios,to ten bios ma logo ENERGY ۞ ALLY/