Defender wyświetla błąd 0x800106ba na starcie

Witam

Po włączeniu kompa natychmiast wyświetla mi się komunikat że Windows Defender się nie włączył i podaj mi kod błedu 0x800106ba - szukałem w necie ale bez konkretów.

Microsoft podaj poprawną formułke błedu ale nie daje rozwiazania do Visty tylko do Xp.

W panelu sterowania centrum zabezpieczeń jest ładnie napisane że defender chroni mój komputer, jednak kiedy klikam defendera ponownie pokazuje mi się komunikat

Nie można zainicjować aplikacji: 0x800106ba. Wystąpił problem, który spowodował zatrzymanie usługi programu. Aby uruchomić usługę, uruchom ponownie komputer lub znajdź instrukcję ręcznego uruchamiania usługi w Pomocy i obsłudze technicznej.

ten sam co na pozątku

http://support.microsoft.com/kb/930522/pl

No to on chroni mojego koma czy nie? I jak pozbyć sie tego komunikatu? Można odinstalować defendera i zainstalować go poprawnie ponownie?

próbowałem nainstalować na niego ponownie wersję ze strony Micro ale się nie udało.

Mam win Vista home Basic 64bit

Pozdrawiam dzięki za odpowiedź

Witam.Też miałem taki sam problem.Odinstalowałem i zainstalowałem ponownie i nic to nie dało.Więc moje ciśnienie nie wytrzymało i wyrzuciłem go a w zamian zainstalowałem Spyware Terminatora i Kerio.Pzdr.Zrobisz jak uważasz.

A jak odinstalować defendera?

Viste mam od dwóch dni i wiem że w Xp było usuwanie składników systemu, tutaj nie mogę tego namierzyć ;/

Miłek

wyłącz defendera w opcjach programu, :slight_smile:

z autostartu wywal defendera,:slight_smile:

miałem taki sam błąd gdy kilkałem aktulizuj sie ale po dniu wszytko wróciło do normy i działa jak było.Nawet nic nie robiłem. :lol:

A nie wyłączyłeś go czasem w usługach ?? Żeby był uruchamiany automatycznie ?? Trzeba jeszcze w opcjach programu ustawić żeby sie nie uruchamiał. Odznacz wszystkie “ptaszki”. Napisz czy pomogło.

Złączono Posta : 19.09.2007 (Sro) 22:12

A nie wyłączyłeś go czasem w usługach ?? Żeby nie był uruchamiany automatycznie ?? Trzeba jeszcze w opcjach programu ustawić żeby sie nie uruchamiał. Odznacz wszystkie “ptaszki”. Napisz czy pomogło.

Aero

Jeśli mówisz żebym wyłączył defendera w opcjach programu tzn. że mam uruchomic defendera -> opcje -> “wyłącz”, czy dobrze rozumiem?

Jeśli tak to biore Panel sterowania -> zabezpieczenia -> defender i pojawia się ten magiczny komunikat z numerem błędu:)

Centralnie w folderze autostart nie mam defendera:) ale w regcleaner jest opcja prejżenia tego co się uruchamia na starcie i tam też nie ma defendeera.

Kłopot w tym że ja nie chce uciszyć defendera, chce aby był sprawny. :slight_smile:

Czy możecie looknąc na pozostałe moje posty? :slight_smile: tam też potrzebna jest mi pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 21:28

zill

W usługach nic nie grzebałem, ten system ma 3 dni czyli tyle ile ja sie bawie Vistą.

Wszedłem w Usługi, odnalazłem “Usługa Defender” była “Automatyczna” - PPm na niej i “uruchom” Vista zaczął coś na niej grzebać uruchamiać i wyskoczył mi taki komunikat :

9c314f80ac2fb6e2m.jpg

A co do opcji samego proggramu to ja się nie mogę do niego dostac wchodzę w Panel Sterowania- Sprawdź stan zabezpieczeń tego komputera- ochrona przed złośliwym oprogramowaniem jest wlączona i Vista podaje mi że defender chroni mój system przed wirami. Ale kiedy klikam na ikonę defendera, czy to w panelu, w satrcie czy gdzie kolwiek żeby włączyć ten program (defender) to pokazuje mi się okno z błędem:

9fc556834b15c6eam.jpg

Ten komunikat pojawia mi się również przy starcie systemu :frowning:

Możecie looknąc na pozostałe moje posty?

witam! mam podobny problem:

przy starcie kompa pojawia sie komunikat o bledzie windows defendera 0x800106ba. poza tym nie dziala centrum bezpieczentwa kompa (firewall, antywirus). komp nie laczy sie z internetem.

nie moge uruchomic spybota, ccleanera. probowalem zainstalowac innego antywira (skoro ten na kompie nie dziala) ale po zainstalowaniu rowniez nie chcial dzialac.

jestem laikiem - co robic?

Moja rada, a w zasadzie dwie Jeśli masz orginał to dzwon do Microsofta - obsługa wszystkie materiały programy wyśle Ci na maila, pomoże doradzi. Serio!

Kiedy ja zadzwoniłem koleś polecił mi abym dokonał sprawdzenia kości RAM - bo proces instalacji przebiegł u mnie w drobnymi błędami - sprawdziłem programem MEMTest 86 - zrobiłem dysk otowalny. Wykazało mi mtysiace błędów i dalej sprawdzało.

Ponieważ miałem nowego kompa pojechałem do serwisu, dopłaciłem 20zł i dostałem Kingston`y. Zainstalowałem Windowsa od nowa i wszystko jużdziała. I nie mam żądnych kłopotów.

Odezwij się jak Ci idzie.

Microsoft wiele nie pomaga, np jak zmienilem obudowe i pare podzespolow w servisie nie odkleilem nakleiki z obudowy i co? kod org XP przepadl a ja wywalilem 300zl w bloto (a w serwisie powiedzieli ze nie sa wstanie odzyskac mojej nalepki ;/ ) wroce jednak do bledu.

0x800106ba. błąd defendera.

Istnieje prosty sposób na wł usługi.Ja to rozgryzłem w ten sposób:

Panel sterowania\zabezpieczenia\centrum zabezpieczeń

Klikajac na jedno z 4 paskow (zapora , aktualizacje itp. ) szukamy opcji gdzie wyswietla nam sie jakie programy mamy zainstalowane (antywiry i oczywiscie defender). wyskakuje nam osobne okno i tam mamy (w moim przypadku) NOD32 i defender. Nod jest aktywny, defender oczywiscie nie wiec klikamy włącz. po potwierdzeniu usługidefender zostaje wlaczony i blad znika. wszystko MUSI działać olewajac nasz kochany Microsoft.

Opis mini przeznaczony jest dla Windows Vista Home Premium

start, wpisujesz usługi, szukasz windows defender, klikasz dwa razy zmieniasz na automatyczny, pod spodem masz opcje żeby go uruchomić. U mnie błąd znikną

Jest prostszy i przyjemniejszy sposób.

Defender wyrzuca ten błąd ponieważ jest WŁĄCZONY jego autostart. Musicie najpierw włączyć defendera , w opcjach odznaczyć opcje włączania przy uruchamianiu systemu. Dopiero potem zamknijcie defendera całkowicie (żeby nie było na pasku jego ikonki) wchodzicie do usług i WYŁĄCZACIE usługę Windows Defender. Sposób działa w 100 %. BARDZO Ważne jest wyłączenie jego autostartu (patrz początek). Inaczej przy uruchamianiu systemu wyskoczy właśnie ten błąd który macie powyżej.

a co w przypadku kiedy nie da się włączyć defendera, nie ma możliwości operowania na usługach, sam uruchamia się ze startem systemu i blokuje np iPlusChecker.exe z modemu USB i nawet wyłączenie go z autostartu przez msconfig nie skutkuje?

witam

od kilku dni pokazywał mi sie błąd 0x800106ba. Nie pomogły zadne dostępne rozwiązania opisywane na forum DP i innych forach. Postanowiłam odinstalowac ten program, jednak w systemie vista jest to chyba niemozliwe. Po trzech dniach zabawy sciągnęłam nową wersje programu windows defender na komputer, ale w trakcie procesu instalacji okazało sie, ze nie moge zainstalowac programu, poniewaz komputer zawiera juz jedna wersje tego programu ( choć program nie działał). Ale jak na blondynke przystało, otworzyła pliki systemowe windows defender i tam umiesciłam program instalacyjny. Podziałało, ale trzeba bylo zaktualizowac… poprosze medal dla blondynki :lol: