Znikajace ć

mam nastepujacy problem, po zainstalowaniu sterow od ATI catalistow zniknela mi literka “ć”. w tych sterach ALT + C = wywolanie panelu sterowania karta, wylonczylem ten skrot ale mimo to dalej nieszczesne “ć” nie dziala, jak to naprawic?

A czy masz poprawnie zainstalowane wpisy w folderze >klawiatura?Mysle tu o >polski programisty.

Co się teraz dzieje jak wciskasz ALT+Ć ?? Nie włącza się nic ??

tak bo wszystkie inne znaki dzailaja

totalny brak reakcji

To normalne przy układach ATI miałem to samo …otwóż Catalyst Control Center i wzakładce Hotkeys odznacz ten skrót …tylko działa do póki nie wyłaczysz kompa po ponownym załaczeniu musisz operacje powtóżyc…taka uroda ATI :lol:

Jak już rzekł poprzednik - jest to związane bezpośrednio z ATI i pozostaje Ci jedynie odznaczanie tegoż doraźnie w zakładce, przy każdorazowym włączaniu kompa. :slight_smile:

Możesz używać również specjalnego kodu do tej literki, co może wyglądać na nieco skomplikowane - ale po pewnym czasie można się przyzwyczaić…

Dla literki “ć” - ten kod to: wciśnięty lewy ALT+ 134 (to uzyskujesz z klawiatury numerycznej - tej, po prawej stronie)!

hotkey manager - wykliknij przy skrócie uruchamiania ptaszka, oraz wykliknij ptaszka na górze przy enable hotkeys. potwierdź wszystko i gotowe - umnie na trzech kompach to rozwiązanie przyniosło efekty :slight_smile:

ewentualnie wywalić program z traya, wtedy nie będzie problemu :slight_smile:

  • preferences --> zaznacz enable system tray menu i powinno być dobrze

Skoro chcemy wyłączyć to powinno być disabled

chodzi o to że nie powinno być przy tym ptaszka :stuck_out_tongue: może się przejęzyczyłem

dzieki wszystkim za pomoc, w sumie zrobilem wszystko z tych rzeczy o ktorych mowiliscie zanim napisalem na form :), jednak teraz wpadlem na genialny :slight_smile: tak mi sie zdaje :slight_smile: pomysl i skrot “alt c” zastompilem skrutem “alt p” i to w koncu pomoglo

Witam mam ten sam problem z litera “ć”

Dwie kwestie:

Jak (prosze łopatologiczne podanie krok po kroku) wywalić ten program z system traya? Wydawało mi se że to zrobiłem (wywalając go z grupy autostart) bo przestał się pokazywać na dolnym pasku ale może trzeba inaczej bo efekt jes żaden - czyli nie ma ć po każdym uruchomieniu kompa.

W innym wątku na ten temat przeczytałem że jedynym wyjściem jest zmiana sterowników. Czy prawie zupełny “lajkonik” taki jak ja ma szanse poradzic sobie z zamianą sterowników? Skad je pobrać, jakie i jak zainstalować…?

A może wystaeczy odinstalować ATI Catalyst Control Ceter (jak wtedy w razie potrzeby będę mogł konfigurować grafikę)?

bede wdzieczny za info

Sdar

Witam. Miałem podobny problem. Aby wyrzucić Catalyst z Traya:

menu start->uruchom->wpisz msconfig->uruchamianie->odznacz co potrzebujesz

Pozdrawiam

OK, tylko co usuną bo w zakładce “uruchamianie” mam dwie pozycje związane z ATI. Pierwszy jest element nazwany “atiptaxx” a drugi “cli”

Którą wyłaczy?

Wyłącz atiptaxx.

CLI mi nic nie mówi. :?

Ale jesli to nie będzie wina atiptaxx to bede mogl go jakos ponownie wlaczyc?

Jasne. Z msconfig po prostu odznaczasz ten wpis, jak chcesz powrócić zaznaczasz ponownie. Zresztą możesz zrobić to samo poprzez Panel Sterowania -> Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane.

Odznacz, restart komputera. Pomoże.

G…uzik wielki. Nic to nie dało. Jestem zdesperowany bo bardzo denerwują mnie takie drobne niedogodności jak brak litery c z kreską :slight_smile:

MOże jednak usunąc ATI CCC.

Tylko czy:

Po usunięciu będzie możliwośc jakiejkolwiek konfiguracji grafiki?

Który program usuną bo w panelu “dodaj usuń programy” mam dwie pozycje:

“ATI Catalyst Control Center” o wielkości 101 MB

“ATI Control Panel” o wielkości 15,5 MB

Spróbuj odznaczyć to także z autostartu.

Będzie możliwość konfiguracji grafiki!

Z autostartu juz wcześniej wyrzuciłem :frowning:

Udało się ćĆćĆ :slight_smile:

Okazało się że należy wywalic z SysTraya nie ATIptaxx lecz właśnie element o nazwie CLI.

Teraz po restarcie jest wszystko OK

:slight_smile:

ćĆćĆćĆćĆ