Jak zmienić format divx na avi?

Hej mam taki film co ma rozszeżenie divx, a ja chce by miał avi .Jakim programem to zrobić?Bardzo prosze o odpowiedz.Pozdrawiam

bardzo proste…

Google -> divx to avi

total video converter

A wystarczy zmienić rozszerzenie z .divx na .avi :stuck_out_tongue: :2gunfire:

A ja zacznę tak:

Mylisz pojęcia format pliku to avi (dokładnie avi to kontener). DivX to format kompresji obrazu.

I właśnie w ten sposób kontener avi posiada w sobie film w formacie DivX + do tego dołączoną ścieżkę dziwiękową (najprawdopodobniej w formacie mp3). I właśnie one są razem zmuksowane i tak otrzymujemy film :smiley:

Wystarczy jeśli zmienisz rozszerzenie.

Na upartego możesz otworzyć ten plik w VirtualDubMod i ponowanie zapisać bez remkopresji.

Kontener DivX to tylko nieco zmodyfikowany AVI.

Większość programów nie ma problemu z obsługą plików .divx - co najwyżej pomijane są rozdziały, menu, napisy albo dodatkowe ścieżki audio.

Oj, nie tylko… > DivX Media Format

po prostu zmien rozszerzenie a wiekszosc programow poradzi sobie z tym, jesli masz go na plytce to sprobuj kliknac go prawym przyciskiem z wcisnietym klawisze [shift] i otworz z … wybierz swoj program do otwarzania filmow. Jezeli niepojdzie to skopiuj na dysk i wtedy zmien rozszerzenie. powinno pomoc.

johny

wiem ze avi to kontener a divx kompresja ale co to zmienia w rozwiazaniu problemu.

Właśnie.

O ile się nie mylę to od DivX 6 , DivX nie jest już tylko kodekiem, ale także formatem.

Nic nie myle ! Zamiast avi jest divx , chce zrobić tak by format byl avi. Jak jest format wma i można na avi i pewnie z tym “divx” tak się da ,ale czym?

Zacznijmy od oczątku :slight_smile:

Zakładam że masz system Windows XP i masz wyłączoną funkcję pokazującą rozszerzeńia plików.

Zrób tak:

Klikaj: Mój komputer -> Narzędzie -> Opcje folderów -> Widok -> Ukryj rozszerzenia znanych typów plików (i tu zlikwiduj ptaszka :lol: ) -> Zastosuj -> OK

Teraz, a może po restarcie ukażą Ci się rozszerzenia.

I po prostu zmień ręcznie wpisując rozszerzenie z .divx na .avi.

FINITO :lol: